[FOTO] Wielki powrót koszykówki

niedziela, 2.10.2016 09:25 3054 1

1 października przy pełnych trybunach na hali Osiedla Zawiszów odbył się mecz PRAKTO Polonii Świdnica z Górnikiem II Wałbrzych.

Przez trzy kwarty wynik meczu był bardzo wyrównany i dopiero w ostatnich 15 minutach wałbrzyszanie zdobyli dziesięciopunktową przewagę, której nie udało się już odrobić. Ostatecznie walka zakończyła się wygraną Górnika Wałbrzych Trans.eu 78:67. Najlepszym zawodnikiem drużyny gości był Damian Durski, który zdobył aż 40 punktów. U świdniczan po 13 punktów zebrali Michał Kurpiel i Damian Sieńko, Mateusz Soboń zdobył 11 punktów, a 10 - Radek Rogacz.

Na trybunach zasiadło ponad 250 kibiców, w tym także poseł Wojciech Murdzek, radni Wiesław Żurek i Marek Marczewski, Wicestarosta Zygmunt Worsa oraz kierownik OSIR Jan Czałkiewicz. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich multum atrakcji. W przerwie meczu odbył się konkurs rzutów z połowy, w którym można było wygrać zmywarkę ufundowaną przez firmę Electrolux. Dodatkowo nagrody ufundowali także Gabinet Fizjoterapii Krzysztof Januszko oraz organizator Stowarzyszenie Basket Świdnica. Do boju zagrzewały tancerki z MDK, podopieczne Renaty Łukaszewicz.

Start drużyny nie byłby możliwy bez wsparcia Urzędu Miasta w Świdnicy i Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sponsorami drużyny Prakto Polonia Świdnica są marka Prakto firmy Franc Gardiner, SONEL S.A., Domino Sp. j., Mo-bruk S.A, Region Fakty, Tama, Wektor i Almar Sport. Patronem medialnym są RegionFakty, Doba.pl, Aktywna Świdnica oraz DAMinfo.pl. Organizatorem rozgrywek zespołu w III lidze koszykówki jest Stowarzyszenie Basket Świdnica.

PRAKTO Polonia Świdnica – Górnik II Wałbrzych 67:78 (30:32)