[FOTO] Widoczne zmiany na ul. Sikorskiego

wtorek, 11.1.2022 12:49 1375 4

Od budowy parkingu i sięgacza rozpoczyna się remont ulicy Sikorskiego. Obejmuje on odcinek, od skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy ul. Strzegomskiej do skrzyżowania z ul. Langiewicza. Planowany termin zakończenia prac, to połowa czerwca przyszłego roku.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, zatok autobusowych i chodników. Wybudowany będzie sięgacz do budynków
mieszkalnych nr 42 A-E oraz parking naprzeciwko szkoły. Dobudowana będzie droga rowerowa. Równocześnie wykonane zostanie nowe oświetlenie drogowe, a także przebudowana kanalizacja deszczowa. Wraz z robotami drogowymi prowadzone będą prace instalacyjne realizowane przez ŚPWiK.

W pierwszym etapie inwestycji wykonawca przystąpił do prac, które na razie nie wymagają wprowadzania dużych zmian w organizacji ruchu. Z użytkowania wyłączony zostanie przystanek autobusowy po stronie obiektu handlowego. Wprowadzono na razie oznakowanie ostrzegawcze i ograniczające prędkość. O terminach wprowadzania kolejnych etapów organizacji ruchu drogowego będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Ulica Sikorskiego jest jedną z ważniejszych arterii Świdnicy. Natężenie ruchu jest tam bardzo duże. Dodatkowo na terenach przyległych powstają nowe osiedla mieszkaniowe, rozbudowuje się strefa przemysłowa przy ul. Pogodnej. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021 Świdnica otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 877 193 zł na remont ostatniego, mocno zdewastowanego fragmentu tej drogi.

Zadanie realizouje firma wyłoniona w przetargu, czyli Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Jego koszt to ponad 2 miliony 900 tysięcy złotych. Planowany termin zakończenia prac to połowa czerwca przyszłego roku.

foto: Mariusz Ordyniec

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Ttt środa, 12.01.2022 00:05
Przyszłego roku ? Toż to jeszcze półtora roku.
środa, 12.01.2022 22:15
To chyba błąd, chodziło raczej o czerwiec bieżącego roku.
MIC wtorek, 11.01.2022 14:27
oby doświetlili przejścia dla pieszych bo tam nic nie widać...
wtorek, 11.01.2022 16:07
Zawsze czerwona władza miasta ci doświetli aby im prądu...