komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 21 stycznia 2021

Agnieszki, Jarosława

[FOTO, WIDEO] Wybuch gazu w kamienicy. To cud, że nikt nie zginął! [AKTUALIZACJA]

niedziela, 6.9.2020 11:31 , komentarze: 4 , odsłony: 20925
kategorie artykułu:

6 września po godz 11.00 w budynku wielorodzinnym przy ul. Wyspiańskiego w Świdnicy (wjazd od strony ul. Wojska Polskiego) doszło do katastrofy budowlanej. Na miejsce zadysponowano 10 jednostek straży pożarnej (także z Dzierżoniowa), policję, pogotowie gazowe oraz ratunkowe. Poszkodowana została 1 osoba. 

Zgłoszenie, które dotarło do służb dotyczyło wybuchu gazu w kamienicy znajdującej się w oficynie w budynku wielorodzinnym. Te informacje na chwilę obecną nie są potwierdzone.

AKTUALIZACJA 6.09 g.13.30:

- Na miejscu  obecni są przedstawiciele Urzędu Miejskiego, m.in. moi zastępcy Jerzy Żądło i Szymon Chojnowski, sekretarz Maciej Rataj, dyrektor Wydziału Gospodarki Mieszkaniowej Alicja Masny, przedstawiciele MOPS. Wszyscy poszkodowani objęci zostali opieką i wsparciem - poinformował prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Obecny jest też starosta świdnicki oraz inspektor nadzoru budowlanego. Poszkodowani mieszkańcy, którzy stracili dach nad głową, zamieszkają na razie w schronisku młodzieżowym przy ulicy Kanonierskiej.

Śledztwo wszczęła Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Niewykluczone, że w budynku doszło do wybuchu gazu, prawdopodobnie na pierwszym piętrze kamienicy.

- Prowadzimy śledztwo pod kątem sprowadzenia niebezpieczeństwa dla wielu ludzi poprzez katastrofę budowlaną oraz uszkodzenia mienia. Na tę chwilę nie mogę potwierdzić czy w budynku wybuchł gaz, ale wiele na to wskazuje. Będziemy prowadzić czynności z udziałem biegłych - mówi prokurator rejonowy, Marek Rusin.

Cztery osoby opuściły swoje mieszkania samodzielnie, jedna wymagała pomocy ratowników. 28-letni mężczyzna z poparzeniami górnych części ciała został przewieziony do szpitala.

Gruzowisko przeszukują strażacy.

AKTUALIZACJA g.18:

Oględziny miejsca zdarzenia zostały już zakończone.

- Wiemy już na pewno, że przyczyną zawalenia się ściany frontowej kamienicy był wybuch gazu. W budynku podłączony był gaz ziemny a w mieszkaniu, w którym doszło do eksplozji, butla na propan-butan. Na ten moment nie wykluczamy rozszczelnienia zbiornika, ale bierzemy też pod uwagę inne możliwości. Poszkodowany mężczyzna hospitalizowany jest w świdnickim szpitalu, jego życiu nic nie zagraża. Będziemy z nim przeprowadzać czynności, ale o tym zadecyduje lekarz - informuje redakcję szef prokuratury rejonowej, Marek Rusin.

To właśnie w lokalu mężczyzny na pierwszym piętrze doszło do wybuchu. Dlatego 28-latek i pozostali lokatorzy mieli sporo szczęścia. - Można tu mówić nawet o cudzie - podsumowuje prokurator. 

Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia w powiecie świdnickim doszło przed kilkoma laty w Świebodzicach. Wówczas zawaleniu uległ blok przy ulicy Krasickiego. W katastrofie zginęło 6 osób, w tym dwoje dzieci, cztery zostały ranne. 

 

 

 

Wasze komentarze

Ciekawe czy przyczyną nie była nieszczelna dętka rowerowa :)
niedziela, 06.09.2020 15:14 autor: Zbylut
Tragedia
niedziela, 06.09.2020 11:41 autor: rysiu
wtorek, 19.1.2021 12:12
wtorek, 19.1.2021 08:45
poniedziałek, 18.1.2021 11:25
poniedziałek, 18.1.2021 08:50
poniedziałek, 18.1.2021 08:52
poniedziałek, 18.1.2021 08:31
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Mati Autogaz
Mati Autogaz
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica