komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 20 września 2018

Filipiny, Eustachego

[FOTO, WIDEO] Wielkie świętowanie w Strzegomiu rozpoczęte

sobota, 23.6.2018 09:20 , komentarze: 2 , odsłony: 3468
kategorie artykułu:

Rockowym akcentem rozpoczął Strzegom tegoroczne Święto Granitu. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół  Niepokonani,  tuż po występie burmistrz Strzegomia w obecności zaproszonych gości dokonał oficjalnego otwarcia.

- Święto Granitu wraca na rynek. W zeszłym roku, ze względu na mistrzostwa Europy WKKW, byliśmy zmuszeni przenieść imprezę do Morawy, ale tradycja lubi stabilność i w tym roku wracamy na dawne miejsce. Spotykamy się tutaj co roku, by świętować i mówić o kamieniu, który dla nas  jest  największym skarbem. Ziemia to drugi skarb naszej gminy, a trzeci to jej mieszkańcy - mówił podczas otwarcia Zbigniew Suchyta, burmistrz Strzegomia

Witając strzegomską społeczność burmistrz Suchyta przedstawił gości z miast partnerskich. Na Święto Granitu przybyły wieloosobowe delegacje z czeskich Horic, miasta Podhajce na Ukrainie i niemieckiego Torgau. Przypomniał, że we współpracy miast nie chodzi o spotkania burmistrzów, ale o rozmowy i wymianę doświadczeń zwykłych ludzi z różnych branż, bo tylko dzięki tym kontaktom partnerstwo ma sens, a współpraca daje wymierne korzyści.

W pierwszym dniu Święta Granitu, oprócz Niepokonanych, na scenie pojawiły się jeszcze zespoły Fajters i Imperium, jednak piątkowy wieczór  bez wątpienia należał do gwiazdy muzyki rockowej, Raya Wilsona. Szkocki wokalista zaśpiewał swoje największe hity w rytm, których bawili się strzegomianie.

Zobacz fragment koncertu Raya Wilsona:


Na sobotę i niedzielę organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji  m.in. prezentacje amatorskich grup artystycznych i dorobku branży kamieniarskiej, bieg uliczny "Strzegomska 12", turniej rycerski,  turniej szachowy i komputerowy oraz koncerty gwiazd estrady: Juli, Bethel. Coma, Big Cyc, Roberta Rozmusa.Mocnym, granitowym akcentem strzegomskich uroczystości jest również prezentacja dorobku gminnych firm branży kamieniarskiej. Strzegomianie i przyjezdni goście mogą obejrzeć na strzegomskim Rynku sprzęt używany do pracy w kamieniu,  mogą zapoznać się również ze sposobami jego obróbki. Święto Granitu Strzegomskiego to także wystawa malarska. Prace grupy artystycznej działającej przy SCK można podziwiać w CAS Karmel. 

Więcej w materiale wideo 

Zobacz także WIDEO GMINY STRZEGOM:

 

Wasze komentarze

Impreza imprezą.Samorząd promuje się przy okazji każdego święta,ale ile swym...
niedziela, 24.06.2018 12:57 autor: Mieszkaniec,miłośnik miasta.
Tak. Dni świra w Strzegomiu się zaczęły. "Będzie głośno, będzie...
niedziela, 24.06.2018 09:41 autor: Rycho co to ryja na rynku w nocy
środa, 5.9.2018 08:10
poniedziałek, 3.9.2018 10:25
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Skład opału Agro
Skład opału Agro
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Pracuj z GoWork
Pracuj z GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Auto Max
Auto Max
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia