[FOTO, WIDEO] Referendum w Świebodzicach. Samorządowcy wspierają burmistrza

środa, 16.6.2021 11:19 2902 5

Samorządowcy z Wałbrzycha, Świdnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry, Długołęki w środowy poranek pojawili się pod świebodzickim ratuszem, by przekonywać o tym dlaczego współpraca pomiędzy gminami jest ważna i by udzielić poparcia burmistrzowi Pawłowi Ozdze, którego odwołania z funkcji, przed upływem kadencji, chce grupa radnych oraz mieszkańców. 20 czerwca w mieście odbędzie się referendum.

Konferencja prasowa rozpoczęła się od informacji dot. stowarzyszenia Dolny Śląsk- Wspólna Sprawa zawiązanego przez samorządowców z naszego województwa. 

- Jako ci, którym mieszkańcy naszych lokalnych wspólnot powierzyli szczególną troskę o przyszłość Dolnego Śląska, chcemy stale wzmacniać piękno i siłę naszego regionu, jego atrakcyjność jako dobrego miejsca do życia, do pracy, do wypoczynku. Chcemy to robić wspólnie. W dialogu, partnerstwie i stałej współpracy. Dolny Śląsk oraz wspólne działanie – oto nasze dwie najważniejsze wartości. Kilka miesięcy temu odpowiedzialni nie tylko za swoje gminy, założyliśmy stowarzyszenie, aby jednym głosem mówić o potrzebach. A tych jest wiele, chociażby na podział: relatywnie bogatą północ, i gorzej sytuowane południe, obszar sudecki. Ta część wymaga największej interwencji (...). Dziś nie zgadzamy się z wizją państwa centralistycznego. W zasadzie nie ma dnia, by samorządom czegoś nie odbierano, dziś pomniejsza się władzę samorządów. O tym dlatego mówimy. Nie zgadzamy się, by pomniejszać dochody samorządów. Nie zgadzamy się na polityczne rozdawnictwo środków - mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Następnie głos zabrali kolejni włodarze, udzielając poparcia burmistrzowi Pawłowi Ozdze.

Całość nagrania tutaj:

Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Janko zalewski środa, 16.06.2021 23:33
Ok pisiorki pisiotki nie uda wam sie
czwartek, 17.06.2021 09:54
Moskwicz się odezwał.
Jasko czwartek, 17.06.2021 11:58
5 - 3
środa, 16.06.2021 22:07
wszystko jasne, tym bardziej jestem za odwołaniem Ozgi.
O środa, 16.06.2021 15:16
No to mu pomogli swoimi "osobowościami" :)))) Czy to nie jemu...