[FOTO, WIDEO] „Parada Uśmiechu” oficjalnie otworzyła XVI Dni Seniora 2021

wtorek, 21.9.2021 14:15 1303 1

*...iść, ciągle iść w stronę słońca..." ro refren piosenki zespołu "2 plus 1" i równocześnie hasło tegorocznych Obchodów XVI Dni Seniora 2021 w Świdnicy.

We wtorek 21 września o godzinie 10 radosnym przemarszem „Parady Uśmiechu” wokół Rynku w towarzystwie Mażoretek świdnickiego zespołu „PRIMA” oficjalnie otwarto Dni Seniora. 

Następnie uczestnicy marszu udali się do sali teatru, gdzie nastąpiło uroczyste przekazanie kluczy do Bram Miasta. W części artystycznej wystąpił Teatr „Zielona Gęś” z Dziennego Domu „Senior-WIGOR”. Aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „Rapsodia świdnicka - historia piernikiem pisana” w reżyserii Moniki Masłowskiej.

Kolejnymi wydarzeniami, przygotowanymi dla seniorów będą imprezy sportowo-rekreacyjne: impreza plenerowa organizowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, Biesiada w Jędrzejowicach, wycieczka w okolice Dolnego Śląska, Senioralny Turniej Bilardowy, Marsz z kijkami (Nordic Walking) w pobliskim parku, natomiast Klub na ul. Malinowej proponuje treningi: Pilates i Joga. 

Będą też warsztaty plastyczne i taneczne, oraz  Dyktando na Wesoło.XVI Dni Seniora potrwają do 28 października. Szczegółowy program na plakacie.

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Bolo środa, 22.09.2021 08:56
...iść ciągle iść w stronę Nieba, piekła, i czyśćca.