komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

poniedziałek, 6 lipca 2020

Gotarda, Dominiki

[FOTO, WIDEO] Nagrody dla młodych, świdnickich poetów wręczone

środa, 15.5.2019 15:02 , komentarze: 0 , odsłony: 2695
kategorie artykułu:

POD NASZYM PATRONATEM. Wręczeniem nagród w sali Urzędu Stanu Cywilnego 16 maja zakończyła się siódma edycja Konkursu Literackiego „Moja Świdnica -  Poematy Moje, Mamy i Taty” organizowanego przez Urząd Miejski i Niepubliczne Przedszkole „Wesoła Piątka” w Świdnicy. Honorowy patronat nad konkursem objęła prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska.

Konkurs kierowany był do dzieci ze świdnickich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć wiersz o Świdnicy i ich codziennym życiu w mieście. W tworzeniu poezji pomagali oczywiście rodzice, bowiem jak sam tytuł wskazuje zabawa ma charakter rodzinny.

Jury konkursowe po przeprowadzeniu analizy zgłoszonych wierszy wyłoniło laureatów, którzy otrzymali nagrody oraz wyróżnienia. W ocenie brano pod uwagę  pomysłowość w ujęciu tematu, rytmiczność, bogactwo języka, oryginalność twórczą oraz wyobraźnię. Każdy uczestnik został nagrodzony. Były także indywidualne nagrody od sponsorów, m.in. redakcji Doba.pl oraz Urzędu Miasta w Świdnicy.

fot. Wiktor Bąkiewicz

 

Przedszkole Wesoła Piątka bardzo dziękuje sponsorom:  

Beacie Moskal-Słaniewskiej, Prezydent Miasta Świdnicy,Tadeuszowi Niedzielskiemu, Dyrektorowi Wydziału Edukacji UM w Świdnicy,Ks. biskupowi Waldemarowi Pytlowi i Bożenie Pytel z Kościoła Pokoju w Świdnicy,Komendantowi Markowi Fiłonowiczowi i Straży Miejskiej w Świdnicy,  Dyrektor Ewie Cuban i pracownikom Biblioteki Miejskiej w Świdnicy,Nadleśniczemu Romanowi Bereźnickiemu i leśnikom z Nadleśnictwa Świdnica, Kamilowi Janickiemu z Galerii Świdnickiej,Urszuli Pawłowskiej i Towarzystwu Regionalnemu Ziemi  Świdnickiej,Jackowi Gołębiewskiemu i Świdnickiej Grupie Biegowej, Portalowi Informacyjnemu DOBA.PL,   Panu Wojciechowi Korycińskiemu,  Sklepowi Lego Tommy&Toys w Świdnicy, Panu Tomaszowi Rafka, oraz uczestnikom, komisji konkursowej i wszystkim tym, którzy pomagali w organizacji konkursu.

 

Wasze komentarze

piątek, 3.7.2020 08:51
73
czwartek, 2.7.2020 11:09
1
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D