komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 23 lipca 2019

Stwosza, Bogny

[FOTO, WIDEO] Lans eks detektywa czy realne zainteresowanie tragedią?

wtorek, 18.6.2019 13:03 , komentarze: 13 , odsłony: 11291
kategorie artykułu:

O pomoc mieli go prosić mieszkańcy Świdnicy, ale o swojej roli w całości dramatu mówił dosyć pokrętnie. Krzysztof Rutkowski pod Sądem Okręgowym w samo południe zorganizował konferencję prasową. Trudno było wywnioskować co było jej głównym tematem: lans eks detektywa czy realne zainteresowanie tragedią 10-letniego dziecka i jej rodziny.

Sprawą brutalnie zamordowanej Kristiny żyje od ubiegłego czwartku cały kraj. Zbrodnia, o którą podejrzewany jest 22-letni Jakub A., krewny dziewczynki, wstrząsnęła nie tylko lokalnym środowiskiem Mrowin i gminy Żarów, ale także Polakami. Jeszcze przed osądzeniem sprawcy gremialnie na portalach społecznościowych wydawane są wyroki, a dożywocie wydaje się luksusowym all inclusive w porównaniu z wyszukanymi propozycjami tortur proponowanych przez, co szokuje, nieanonimowych ludzi. 

Rutkowski podczas krótkiego spotkania z mediami podjął kwestię zatrzymywań, do których dochodziło w Mrowinach na przestrzeni ostatnich dni. Jego zdaniem, wykonywane czynności, doprowadzały do linczu na niewinnych osobach. Za przykład niech posłuży zdarzenie z piątku. Dom jednego z mężczyzn został obrzucony koktajlami Mołotowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Były detektyw przypomniał także sprawę małej Madzi z Sosnowca, która została zamordowana przez swoją matkę z zazdrości o ojca dziewczynki. Jego zdaniem, tu motyw zbrodni, był ten sam. Psychopatyczna miłość.

- Zwracamy szczególną uwagę na fałszywe oskarżenia wobec osób niewinnych. Nie może być tak, że ludzie wymyślają sobie sprawców zabójstwa, upubliczniają ich wizerunki, nazwiska, narażając jednocześnie ich rodziny i nich samych na lincz. Na to nie ma naszej zgody. Tragedia, która miała miejsce nie może pociągać ze sobą innych zdarzeń - mówił Krzysztof Rutkowski.

Przypomnijmy, że dziś prokuratura postawiła Jakubowi A., kolejny zarzut dot. podżegania innej osoby do popełniania przestępstwa. 22-latek zbrodnie miał starannie zaplanować już w maju. Prokuratura zdementowała także informacje podawane przez policję, że mężczyzna od samego początku był w kręgu ich zainteresowania. Przełom nastąpił w sobotę, gdy do organów ścigania zgłosiła się osoba, którą miał namawiać do współuczestnictwa w zbrodni.

Na podstawie tego został wzięty pod uwagę. Nie jest tak, że był od samego początku w kręgu podejrzewanych - powiedział prokurator Mariusz Pindera. Po zatrzymaniu Jakub A., podał swoją wersję wydarzeń i podkreślał, że ma alibi. Po skonfrontowaniu go z zebranym materiałem dowodowym przyznał się do zbrodni.

- Podejrzany w chwili zadawania śmiertelnych ciosów dziewczynce  podejmował czynności, które miały wskazywać, że zabójcą jest ktoś inny, czyli osoba o skłonnościach pedofilskich - dodał prokurator.

Rzeczywiście na ciele dziecka ujawniono obrażenia, które miały wskazywać, że dziewczynka została brutalnie zgwałcona. Jej ciało w chwili odnalezienia było też częściowo roznegliżowane.

Kim jest Jakub A.? To pochodzący z majętnej rodziny mieszkaniec Wrocławia, studiujący psychologię na jednej z prywatnych uczelni. Z jego profilu na facebooku można wywnioskować, że lubił wycieczki po górach, w czasie swoich urodzin zbierał nawet pieniądze na schronisko dla bezdomnych zwierząt. Jednocześnie dramatu tej historii dodaje fakt, że 22-latek i jego ofiara byli rodziną. Matka dziewczynki i matka podejrzewanego to kuzynki.

Mężczyzna przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Do sądu wpłynął właśnie wniosek o zastosowanie wobec niego trzech miesięcy tymczasowego aresztowania.

 

Wasze komentarze

Był tez tak witany w Bytomiu
środa, 26.06.2019 16:38 autor: Alek
Szczerze mówiąc to wygląda na pajac na gumce A co...
wtorek, 18.06.2019 19:52 autor: Szymek
Boże ty widzisz i nie gr,zmisz? A kto pierwszy...
wtorek, 18.06.2019 16:11 autor:
Lans.
wtorek, 18.06.2019 14:43 autor: Dsw
a na co on tam potrzebny pcha sie wszedzie gdzie
wtorek, 18.06.2019 14:49 autor:
Panie Krzysiu , pańskie Bajo Bongo...
wtorek, 18.06.2019 14:14 autor: rym cym cym ...
Przyjechał dla lansu. Nic do sprawy nie wniósł niech się...
wtorek, 18.06.2019 14:08 autor: Świdnica
wczoraj, 10 godz temu
10
piątek, 19.7.2019 09:16
czwartek, 18.7.2019 09:29
1
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKUP AUT
SKUP AUT
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD