[FOTO, WIDEO] Kilkaset osób stanęło na starcie strzegomskiego półmaratonu

sobota, 13.10.2018 17:43 5616 3

278 osób stanęło na starcie pierwszego półmaratonu zorganizowanego na terenie gminy Strzegom. Uczestnicy mieli do pokonania w sumie ponad 21 kilometrów trasy a organizatorom sprzyjała piękna, letnia pogoda.

Bieg rozpoczął się punktualnie o godzinie 11 i wiódł ulicami miasta, ale także  malowniczymi miejscowościami: Żółkiewka Wiatrak – Kostrza – Godzieszówek – Roztoka -  Jugowa – Tomkowice. Meta usytuowana została w Parku Miejskim w pobliżu pomnika Księżnej Anny.

Najlepszy czas i pierwsze miejsce osiągnął obywatel Ukrainy, Bogdan Semenowicz z czasem 1:08:43. Na drugim miejscu uplasował się Abderrahim Elasri z Maroka przybiegając na metę 1:08:43. Stawkę zamknął Emil Dobrowolski z Łomży (1:14:02).

Wśród pań najlepsza okazała się także Ukrainka, Natalija Semenovych (1:23:17) zajmując w klasyfikacji generalnej wysokie, ósme miejsce.

WSZYSTKIE WYNIKI KLIKNIJ TUTAJ

Równolegle do zmagań dorosłych przeprowadzono także ciasteczkowy bieg dziecięcy. Z myślą o najmłodszych przygotowano także sporo innych atrakcji.