komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

sobota, 23 lutego 2019

Romany, Damiana

[FOTO, WIDEO] Grozili pracownikom stacji nożem i bronią

sobota, 6.10.2018 09:26 , komentarze: 2 , odsłony: 2834
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w wyniku prowadzonych działań, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napady rabunkowe z użyciem niebezpiecznego narzędzia na stacje paliw. Sprawcy zastraszali obsługę przedmiotem przypominającym broń oraz nożem. 

Do zatrzymania podejrzanych o napady doszło po tym, jak we wrześniu 2018 roku dyżurny komisariatu Policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na terenie jednej z stacji paliw w Strzegomiu, tuż przed jej zamknięciem doszło do napadu. Skierowani na miejsce przestępstwa policjanci ustalili, że dwaj zamaskowani sprawcy weszli do budynku stacji. Napastnicy posługując się przedmiotem przypominającym broń oraz  nożem sterroryzowali obecnego na terenie obiektu pracownika obsługi, po czym ukradli z kasy pieniądze w kwocie 2800 złotych. Po napadzie uciekli z miejsca zdarzenia.  Bazując na skąpej ilości informacji o sprawcach, funkcjonariusze rozpoczęli szeroko zakrojone działania operacyjne. Bardzo dokładnie sprawdzali każdą uzyskaną informację, która mogła przyczynić się do ustalenia napastników. 

- 4 października br. funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Strzegomiu wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu świdnickiego w wieku 23 i 24 lata.    Na podstawie zebranego materiału, policjanci pracujący nad tą sprawą, udowodnili podejrzanym także  usiłowanie dokonania rozboju na pracowniku innej stacji paliw, położonej w powiecie jaworskim. W tym przypadku sprawcy również posłużyli się podczas próby napadu przedmiotem przypominającym broń.  5 października mężczyźni usłyszeli zarzuty - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Sąd Rejonowy w Świdnicy na wniosek prokuratora zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za popełniane przestępstwo zatrzymanym może teraz grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Wasze komentarze

15 lat, a po 5 wyjdzie, w Polsce nie ma
sobota, 06.10.2018 21:12 autor: pablo
Wywieźć do lasu,wje.ać porządnie i będzie spokój.
sobota, 06.10.2018 18:52 autor: Koń Rafał :)

piątek, 22.2.2019 12:13
7
piątek, 22.2.2019 10:57
22
czwartek, 21.2.2019 09:42
4
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele