komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 25 marca 2019

Marioli, Wieczyslawa

[FOTO, WIDEO] Co to był za turniej!

sobota, 5.1.2019 21:12 , komentarze: 2 , odsłony: 2533
kategorie artykułu:

Już po raz siódmy, w sobotę 5 stycznia, w hali na Osiedlu Zawiszów w Świdnicy odbył się zorganizowany przez fundację "Łączy nas football" charytatywny mecz piłki nożnej. Nie zawiedli organizatorzy, którzy przygotowali moc niespodzianek, jak i sami mieszkańcy, którzy tłumnie otworzyli swoje serca i... portfele.

Impreza ta na stałe wpisała się w kalendarz i z roku na rok gromadzi coraz większe tłumy. Tym razem celem było zebranie środków na rehabilitację Mariusza Cendrowskiego, polskiego boksera, trenera, olimpijczyka, wielokrotnego amatorskiego mistrza Polski, zawodowego mistrza świata organizacji TWBA. Sportowiec uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego doznał rozległego urazu kręgosłupa i od tej pory jeździ na wózku. 

Tradycyjnie nie zabrakło wielu licytacji fantów, rozgrywek piłki nożnej, pokazów artystycznych. Słowem, każdy kto wybrał się w sobotnie popołudnie na turniej, na pewno nie żałował. Całość prowadzili znani i  lubiani dziennikarze sportowi: stacji Canal+ Sport: Krzysztof  Marciniak, Michał Wodziński z Remkiem Jezierskim na czele. 

Wielką niespodzianką okazała się wizyta muzyka Libera, który oprócz podarowania fantów, wziął także udział w meczu. Na parkiecie w sumie powalczyły ze sobą cztery drużyny, ale wynik tych rozgrywek był tak naprawdę drugorzędny. Liczył się bowiem jeden cel: pomoc dla Mariusza Cendrowskiego (mężczyzna dzięki specjalistycznej rehabilitacji ma szansę odzyskania czucia w nogach).

To jednak nie wszystko. Część środków trafi także do Ani Marszałek, 36-letniej świdniczanki, która zmaga się z nowotworem kości. 

I choć wyniki zbiórki nie są jeszcze znane, to nie mamy wątpliwości, że i w tym roku, uda się pobić zeszłoroczny rekord!

 

Wasze komentarze

Było naprawdę super
niedziela, 06.01.2019 09:26 autor:

dzisiaj, 4 godz temu
3
niedziela, 24.3.2019 09:30
piątek, 22.3.2019 12:53
7
czwartek, 21.3.2019 10:07
4
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Praca na GoWork
Praca na GoWork