[FOTO] Wichura uszkodziła dach budynku

poniedziałek, 22.1.2018 09:37 3161 0

Silny wiatr dawał się we znaki wszystkim mieszkańcom naszego powiatu. Orkan Fryderyka przeszedł w czwartkowy wieczór na Dolnym Śląsku.

Na szczęście nie doszło do tragicznych zdarzeń, jednak wichura spowodowała duże zniszczenia przy budynku prywatnej kamienicy w Mrowinach przy ulicy Zamkowej. Tam wiatr zerwał dach z jednej części budynku wraz z kominami. Na miejscu zdarzenia interweniowali strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Żarów oraz Państwowej Straży Pożarnej ze Świdnicy, którzy dokonali zabezpieczenia dachu folią i plandekami. Nikt z mieszkańców nie ucierpiał, ale budynek na razie pozbawiony został możliwości ogrzewania, dlatego gmina zapewniła wszystkim tymczasowe lokum. Mieszkańcy zostali umieszczeni w jednym z lokalnych hoteli.

W piątek, od godzin porannych, na miejscu zdarzenia pojawili się pracownicy żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele gminy zapewniając wsparcie dla poszkodowanych rodzin. - Dziś rano na miejscu zdarzenia ponownie pojawili się przedstawiciele służb. Straty oraz fachową pomoc wstępnie oceniał rzeczoznawca budowlany. Została również wykonana niezbędna dokumentacja fotograficzna. Jesteśmy w stałym kontakcie ze wspólnotą mieszkaniową. Już dzisiaj właściciele nieruchomości przystąpili do niezbędnych prac remontowych, aby jak najszybciej wrócić do swoich mieszkań. Gmina zapewniła poszkodowanym lokatorom miejsce w hotelu. Cały czas monitorujemy sytuację na bieżąco i wspólnie z OPS w Żarowie będziemy pomagali w uzyskaniu zasiłków celowych. Jednocześnie strażacy z OSP Mrowiny zadeklarowali chęć pomocy w uporządkowaniu skutków wichury - mówi Grzegorz Osiecki zastępca burmistrza.

Wszelkie uszkodzenia w gospodarstwach bądź na budynkach powstałe na skutek złych warunków atmosferycznych można zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Żarowie pod nr tel. 74 858 05 91 wew. 367 bądź do Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Armii Krajowej 54 w Żarowie, nr tel. 74 858 07 45.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)