[FOTO] Wędkarskie zmagania w gminie Strzegom

czwartek, 21.10.2021 16:30 237 0

W piękny, słoneczny dzień 9 października br. na odcinku rzeki Bóbr w Kamiennej Górze odbyły się Zawody Muchowe Szkółki "Strzegomski Lipień". Uczestniczyło w nich 7 juniorów.

Opiekunem oraz sędzią głównym był Stanisław Pomykała. Każdy junior miał opiekuna, który czuwał nad zawodnikiem oraz był sędzią. Po odprawie zawodnicy udali się na stanowiska. Zawody trwały od godz. 9.00 do 12.30. O godz. 12.30 zakończono rywalizację i komisja sędziowska rozpoczęła podliczanie wyników.

W tym czasie juniorzy i seniorzy-opiekunowie raczyli się gorącą kiełbaską z grilla.

Po przeliczeniu kart startowych wyłoniono zwycięzców.

1. Krystian Dorodny 32,5 pkt
2. Patryk Cieślak 30,3
3. Wiktoria Kłębokowska 29,8
4. Olivier Przypek 29,6
5. Aleksander Kłębokowski 29,6
6. Kacper Moryl 28,8
7. Maciej Owczarczyk 27,5

- Puchary, dyplomy i nagrody ufundowali: Koło PZW Strzegom, sponsorzy oraz koledzy z Żarowa M. Moryl i K. Kądziołka. Wszystkim uczestnikom oraz fundatorom składamy podziękowania - podkreślają organizatorzy.

10 października br. na zbiorniku "Rekreacyjny" w Rusku odbyły się "Zawody spławikowe" dla członków strzegomskiego koła z okazji 50-lecia koła Strzegom.

W piękny słoneczny i mroźny poranek ryby żerowały różnie. W rywalizacji uczestniczyło 30 zawodników. Po odprawie i losowaniu wszyscy udali się na swoje stanowiska. Zawody trwały od godz. 8.00 do 12.00.

Po ważeniu ryb wyłoniono zwycięzców:

I miejsce - Krystian Dąbrowski 2490 pkt
II miejsce - Natalia Jankowska 2050
III miejsce - Ireneusz Dzieniszewski 1620

- Zwycięzcom zostały wręczone puchary, dyplomy oraz nagrody. Wszyscy uczestnicy otrzymali statuetki z okazji 50-lecia koła. Ich fundatorem nagród był Polski Związek Wędkarski w Strzegomiu - informuje prezes Tadeusz Chmieliński.

Na zbiorniku "Rekreacyjny" w Rusku 17 października br. odbyły się Zawody Gruntowe - Feeder, w których wzięło udział 37 osób.

Jak podkreśla prezes strzegomskiego koła - Tadeusz Chmieliński, rywalizacja trwała do samego końca i była szalenie wyrównana. Ryby nie chciały współpracować z wędkarzami, zaś brania były sporadyczne i delikatne.

Po ważeniu ryb wyłoniono zwycięzców:

1. Andrzej Bobowski
2. Adam Czarnecki
3. Paweł Owczarczyk

Największą rybę - karpia o dł. 50 cm - złowił Andrzej Bobowski.

Zwycięzcom zostały wręczone puchary, nagrody i dyplomy. Na zakończenie był poczęstunek gorącą kiełbaską.

Już 14 listopada br. odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków strzegomskiego koła wędkarskiego. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych.

Źródło: strzegom.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)