komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 24 stycznia 2019

Felicji, Franciszka

[FOTO] Walczył o życie, bo został pobity i okradziony przez znajomych

wtorek, 17.7.2018 13:37 , komentarze: 0 , odsłony: 2652
kategorie artykułu:

Na trzy miesiące do aresztu trafiło dwoje mieszkańców powiatu świdnickiego. Mężczyzna i kobieta pobili w mieszkaniu swojego „znajomego” i okradli go. Tylko dzięki determinacji świebodzickich mundurowych, poszkodowany przeżył. Sprawcom grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali mężczyznę w wieku 38 lat i 39-letnią kobietę, którzy podejrzani są m.in. o usiłowanie dokonania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu na 55-letnim mieszkańcu powiatu świdnickiego. 

- Policjanci świebodzickiego komisariatu udali się na interwencję w związku ze zgłoszeniem, dotyczącym mężczyzny, który na jednej z ulic miasta Świebodzice nożem miał grozić innemu mężczyźnie. Na miejscu policjanci nie zastali w/w osób, ale ustalili, że jeden z nich wchodził do bramy budynku mieszkalnego. Ustalili również, że mężczyzna ten miał liczne zasinienia. Policjanci chcąc zweryfikować uzyskaną informację  oraz udzielić mężczyźnie ewentualnej pomocy sprawdzali wszystkie mieszkania we wskazanej przez zgłaszającego bramie. W żadnym z lokali nie zastali pobitego.  Policjanci w trosce o życie i zdrowie poszkodowanego nie zaprzestali poszukiwań.  Znaleźli go obok w jednym z mieszkań. Na miejsce wezwano pomoc medyczną, a pokrzywdzony trafił do szpitala z licznymi, ciężkimi obrażeniami zagrażającymi jego życiu - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło dzień wcześniej wieczorem w mieszkaniu pokrzywdzonego.  Para przyszła do mężczyzny w celu wymuszenia na 55-latku zwrotu wierzytelności w postaci skradzionych dwóch telefonów komórkowych i dowodu osobistego. W czasie spotkania, doszło między nimi do awantury w trakcie, której napastnicy ciężko pobili mężczyznę, a następnie okradli go.  Ich łupem padł dowód osobisty, klucze od mieszkania oraz drobny sprzęt AGD o łącznej wartości 2000 zł.  

- Policjanci rozpoczęli poszukiwania napastników. W wyniku podjętych czynności zatrzymali osoby podejrzane o ten czyn. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione przedmioty. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz 38-latkowi i 39-latce może grozić kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż  rok pozbawienia wolności.  Za popełnione przestępstwo zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące - dodaje Magdalena Ząbek.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 19 godz temu
1
poniedziałek, 21.1.2019 15:35
1
poniedziałek, 21.1.2019 12:16
niedziela, 20.1.2019 21:04
11
niedziela, 20.1.2019 13:58
2
niedziela, 20.1.2019 09:30
5
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra