[FOTO] W Witoszowie Dolnym powstanie nowe gminne przedszkole. Podpisano umowę na wykonanie dokumentacji

sobota, 15.6.2024 08:00 546 0

W czwartek, 13 czerwca wójt gminy Świdnica Bartłomiej Strózik podpisał umowę na wykonanie dokumentacji budowlanej przy realizacji budowy przedszkola w Witoszowie Dolnym. Obiekt ma posiadać podwyższone parametry charakterystyki energetycznej. To pierwszy krok w kierunku budowy pięciooddziałowej jednostki przedszkolnej, która zlokalizowana będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego.

- Budowa obiektu demonstracyjnego przedszkola będzie zgodna z ideą Nowego Europejskiego Bauhaus o prostej kubistycznej formie, funkcjonalnego, zrealizowanego  w szczególności z materiałów  naturalnych, lokalnych i z odzysku, spełniającego warunki zwiększonej efektywności energetycznej (zapotrzenie na ciepło EPh+W nie więcej niż 15 kWh/m2/rok.) wraz ze zrównoważonym zagospodarowaniem terenu po starym gospodarstwie rolnym. W obiekcie zostaną wykorzystane odnawialne źródła energii ze słońca, wiatru i gruntu. Energia będzie magazynowana i sterowana przez systemem zarządzania energią. Założono wykorzystanie wód opadowych i szarych. W efekcie powstanie budynek parterowy o powierzchni użytkowej około 700 metrów kwadratowych - wylicza Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Zadaniem wykonawcy wyłonionego w drodze przetargu będzie wykonanie kompletnej dokumentacji na budowę obiektu w ciągu 12 miesięcy. Budynek będzie pełnił rolę przedszkola wraz z zapleczem kuchennym, technicznym oraz administracyjnym. Projekt będzie obejmował również zagospodarowanie terenu. Firma 7S GROUP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z siedzibą we Wrocławiu została wyłoniona spośród 25 ofert, a po przeprowadzeniu postępowania w trybie podstawowym Ustawy Pzp. Wartość zawartej umowy opiewa na kwotę 174,66 tys. złotych.

/UG Świdnica/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)