[FOTO] W Świdnicy poznaliśmy najlepszych młodych piłkarzy na Dolnym Śląsku!

poniedziałek, 23.5.2022 11:44 913 0

Największe piłkarskie talenty z Dolnego Śląska pojadą do Warszawy: poznaliśmy zwycięzców wojewódzkich finałów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Wielkie emocje, grad bramek i sportowa rywalizacja w duchu fair play: wojewódzkie finały największego piłkarskiego wydarzenia dla dzieci w Europie na długo pozostaną w pamięci uczestników i kibiców.

 Laur zwycięzców podniosły drużyny chłopców i dziewczynek w kategorii do lat 8, 10 i 12. Najmłodsi (U8) swoją przygodę z Turniejem kończą na tym etapie, zaś ich starsi koledzy i koleżanki (U10 oraz U12) już w czerwcu będą reprezentować województwo dolnośląskie podczas finałów ogólnopolskich w Warszawie. Zwycięzców XXII edycji Turnieju poznamy na PGE. Narodowym przed meczem Polska-Belgia.

 W dniach 18-20 maja na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy rywalizowały największe piłkarskie talenty z całego województwa, które wcześniej przebrnęły przez etap gminny i powiatowy. Rozgrywkom utalentowanej młodzieży towarzyszyła wspaniała pogoda i gorący doping ze strony kibiców, którzy bardzo licznie stawili się na tegorocznych finałach. Zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek dzieci musiały odbyć jeszcze symboliczną odprawę – z Kubusiem, maskotką i przyjacielem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

 Walka trwała do samego końca

Tegoroczne zmagania o miejsce w finale ogólnopolskim były niezwykle zacięte, a w niektórych kategoriach o końcowym sukcesie decydowały pojedyncze bramki i indywidualne popisy młodych zawodników. Wśród dziewczynek najlepsze w swoich grupach wiekowych okazały się drużyny: GKS Kamień (U8) oraz 1 KS Ślęza Wrocław (triumfowały zarówno w U10, jak i w U12). Wśród chłopców zwyciężyli: Śląsk Wrocław (U8), Chrobry Żórawina (U10) i SMS Junior (U12).

Mocno wierzyliśmy w nasze umiejętności, ale wygrana nie przyszła nam łatwo i pierwsze miejsce w turnieju jest dla nas ogromnym sukcesem. W drużynie mamy bardzo utalentowanych chłopaków, którzy w pojedynkę potrafią odmienić losy meczu, a to w jakim składzie wychodzimy na konkretne spotkanie bardzo często zależy od dyspozycji dnia danego zawodnika. Wierzę w mój zespół i pomimo ogromnego respektu do pozostałych drużyn z całej Polski do Warszawy pojedziemy po zwycięstwo – mówi Marek Borgman, trener drużyny SMS Junior, która okazała się najlepsza w kategorii U12 chłopców.

 Oprócz zwycięskich zespołów poznaliśmy także najlepszych strzelców i strzelczynie, którymi w kategoriach U8, U10 i U12 zostali kolejno Kacper Żyto i Nina Stachyra (U8), Filip Nadziak i Natasza Żabiuk (U10) oraz Marcel Bazylewicz i Maja Błaszczuk (U12). Najlepszymi bramkarzami wybrano: Bartka Stoparka i Karolinę Styś (U8), Oskara Grzybczaka i Maję Centkę (U10) oraz Michała Kowalskiego i Aleksandrę Meller (U12). Wyróżnienie otrzymali również najlepsi zawodnicy w swoich grupach wiekowych, a zostali nimi: Tymon Gajewski i Hanna Król (U8), Michał Szczepaniak i Anna Chmielowiec (U10), a także Mateusz Politański i Martyna Dembowska (U12).

Wszyscy zawodnicy pokazali, że w drodze do wygranej liczy się przede wszystkim zaangażowanie oraz upór w dążeniu do celu. Niezwykle ważna jest także dobra współpraca, a z tego co obserwowałem dziewczynkom z meczu na mecz wychodziło to coraz lepiej. Miło było na to patrzeć. Gra w piłkę nożną stała się bardzo ważną częścią życia Ani, w trakcie treningów bardzo dużo się uczy i kształtuje swój charakter. Widzę, że jest z siebie i że swojej drużyny niezmiernie dumna, a ja z niej jeszcze mocniej – podkreśla Joanna Chmielowiec, mama Ani, która została MVP turnieju dziewcząt w kategorii U10.

Kierunek PGE Narodowy

Wyłonieni właśnie reprezentanci Dolnego Śląska w czerwcu pojadą do Warszawy, by na Stadionie Hutnika walczyć ze zwycięzcami z pozostałych województw o Wielki Finał, który 14 czerwca odbędzie się na PGE Narodowym. Tego samego dnia i na tej samej murawie co seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski, która w meczu Ligi Narodów stawi czoła Belgii. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie.

 Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux. XXII edycja Turnieju jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami finałów w województwie świętokrzyskim były firma Specjał oraz Kompania Dystrybucyjna.

 Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia.

Najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach z Finałów Wojewódzkich w Świdnicy – woj. dolnośląskie:

Dziewczynki U-8 U-10 U-12:

I MIEJSCE GKS Kamień 1 KS Ślęza Wrocław 1 KS Ślęza Wrocław
II MIEJSCE MKS Polonia Świdnica-ŻAP SP Rakoszyce UKS Bierutów
III MIEJSCE 1 KS Ślęza Wrocław Strzelinianka Strzelin MKS Polonia Świdnica-ŻAP
Chłopcy U-8 U-10 U-12
I MIEJSCE Śląsk Wrocław Chrobry Żórawina SMS Junior
II MIEJSCE Chrobry Głogów SP3 Zgorzelec SP1 Złotoryja
III MIEJSCE FA Bogatynia Goal Kamieniec Ząbkowicki SP6 Świdnica.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki

Dziewczynki U-8 U-10 U-12
Najlepsza zawodniczka Hanna Król
(GKS Kamień)

Anna Chmielowiec
(1 KS Ślęza Wrocław)

Martyna Dembowska
(1 KS Ślęza Wrocław)
Chłopcy U-8 U-10 U-12
Najlepszy zawodnik Tymon Gajewski
(Śląsk Wrocław)

Michał Szczepaniak
(SP3 Zgorzelec)

Mateusz Politański
(SP6 Świdnica).

Najlepsi bramkarze i bramkarki

Dziewczynki U-8 U-10 U-12
Najlepsza bramkarka Karolina Styś
(MKS Polonia Świdnica)

Maja Centka
(1 KS Ślęza Wrocław)

Aleksandra Meller
(APN Talent Trzebnica)
Chłopcy U-8 U-10 U-12
Najlepszy bramkarz Bartek Stoparek
(APO Oleśnica)

Oskar Grzybczak
(Goal Kamieniec
Ząbkowicki)

Michał Kowalski
(SP1 Złotoryja)

Najlepsi strzelcy i strzelczynie

Dziewczynki U-8 U-10 U-12
Najlepsza strzelczyni Nina Stachyra
(MKS Polonia Świdnica)

Natasza Żabiuk
(1 KS Ślęza Wrocław)

Maja Błaszczuk
(MKS Polonia Świdnica).

Najlepszy strzelec Kacper Żyto
(Pogoń Cieszków)

Filip Nadziak
(Chrobry Żórawina)

Mateusz Bazylewicz
(SMS Junior)

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)