[FOTO] VII Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia za nami

poniedziałek, 19.7.2021 11:35 732 0

W niedzielę, 18 lipca, po dwóch latach przerwy do Świebodzic powrócił Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless.

W Świebodzicach odbył się jego II etap – próba terenowa. Zgromadzonych w rynku świebodziczan powitali wspólnie burmistrz miasta Paweł Ozga oraz organizatorzy konkursu – przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Powozowego.

Od rana można było podziwiać wjeżdżające do Rynku stylizowane powozy jedno i dwukonne. Każdy z powożących musiał wykonać dwa zadania: przejść po wyznaczonej  trasie i cofnąć wóz pomiędzy ustawionymi słupkami. Zgromadzona widownia dopingowała uczestników gromkimi brawami. Wśród kilkunastu wozów byli nie tylko przedstawiciele różnych regionów Polski, ale również Niemiec i Czech. Burmistrz  i jego zastępca przygotowali dla wszystkich słodkie upominki. W ich wręczaniu pomagała członki Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego Teresa Małecka ubrana w elegancki strój nawiązujący stylistyką do czasów Księżnej Daisy.

Uczestników i zgromadzoną widownię pożegnał Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Powozowego Ireneusz Kozłowski, zapraszając na kolejną edycję imprezy za rok.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)