[FOTO, VIDEO] Za nami II Nocny Maraton Zumby w Strzegomiu

niedziela, 31.7.2022 11:49 1029 0

W sobotę, 30 lipca odbył się II Nocny Maraton Zumby w Strzegomiu.

Kilkudziesięciu instruktorów i ponad 400 osób połączyły taniec, dobra zabawa i chęć pomagania innym. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia mieszkańców gminy: Edyty Woźniak i Igora Turonia.

Charytatywne maratony tańca w Strzegomiu to już tradycja i swojego rodzaju marka, jeżeli chodzi o wydarzenia związane z zumbą w kraju. Organizatorka imprezy, Ewa Zapolna podkreśla, że do Strzegomia przyjechało kilkuset entuzjastów tańca, dosłownie ze wszystkich zakątków Polski.

Impreza odbywała się przy muzyce lat 80. i 90. oraz w towarzystwie barwnych strojów uczestników. Wielu z nich zadbało również o elementy świetlne, które podkreślały nocny charakter wydarzenia.

Jak dodaje Ewa Zapolna, na scenie pojawiło się wielu rodzimych instruktorów zumby, ale również prawdziwe gwiazdy, znane w całej Europie: Alba Duran z Hiszpanii i Claudiu Gutu z Rumunii.

II Nocny Maraton Zumby w Strzegomiu był 10. imprezą z cyklu charytatywnych maratonów w mieście. Dotychczas, dzięki wydarzeniom udało się zasilić konta osób potrzebujących łączną kwotą ponad 300 tys. zł.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)