[FOTO, VIDEO] Rondo na skrzyżowaniu "śmierci". Projekt jest już gotowy

poniedziałek, 9.5.2022 09:52 928 0

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opracowała projekt nowego ronda, które powstanie przy niebezpiecznym skrzyżowaniu drogi krajowej nr 5 z drogą powiatową nr 3396D koło miejscowości Mielęcin.

 To bardzo dobra informacja dla mieszkańców, którzy na przebudowę tego odcinka skrzyżowania czekają wiele lat. Najważniejszym celem tej inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu, w związku z jego dużym natężeniem. Burmistrz Leszek Michalak oraz zastępca burmistrza Przemysław Sikora przekazali projekt planowanego ronda oficjalnie na ręce sołtys Mielęcina Iwony Świętak.

 - Kilka dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekazała do gminy projekt ronda koło Mielęcina, o które przez wiele lat zabiegali mieszkańcy, władze gminy Żarów, radna i pracownicy Urzędu Miejskiego w Żarowie. Przy każdych spotkaniach przedstawialiśmy jak bardzo ten temat jest dla nas ważny. Po wielu latach obietnic, przygotowań, pokazywania natężenia ruchu i niestety kolejnych wypadków śmiertelnych, dziś wiemy już na pewno, że niebawem w miejscu kolizyjnego skrzyżowania powstanie czterowlotowe rondo. Projekt zakłada, że od strony Żarowa powstanie dodatkowy pas ruchu, pozwalający na bezkolizyjne włączenie się do ruchu z pominięciem ronda do drogi krajowej w kierunku Wrocławia – mówi burmistrz Leszek Michalak.

 Skrzyżowanie w ciągu drogi krajowej Nr 5 koło Mielęcina to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań. Od wielu lat dochodzi tutaj do częstych kolizji drogowych i wypadków, niestety również śmiertelnych. Dlatego tak ważne jest, aby inwestycja została wreszcie zrealizowana.

- W końcu się doczekamy przebudowy tego feralnego i bardzo kolizyjnego skrzyżowania. Z pewnością poprawi to bezpieczeństwo zarówno podróżujących tym odcinkiem drogowym, jak i naszych mieszkańców – mówi sołtys Mielęcina Iwona Świętak.

 W ramach całego zadania przewidziano wykonanie następujących robót: przebudowę skrzyżowania jezdni drogi krajowej nr 5 i drogi powiatowej nr 3396D, zjazdów indywidualnych wraz z przepustami, przepustu o średnicy 1000mm, teletechnicznych sieci uzbrojenia terenu, budowę oświetlenia drogowego, kanałów technologicznych, przebudowę odwodnienia drogi, wykonanie robót ziemnych, budowę elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wycinkę i nasadzenie zieleni.

 

foto - archiwum Doba.pl, UM Żarów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)