[FOTO, VIDEO] Piłkarz zamordowany maczetą

poniedziałek, 8.8.2022 15:08 2766

 Z 6 na 7 sierpnia przy ulicy Żeromskiego w Bielawie zginął młody mężczyzna. Na jednym z parkingów były prowadzone czynności z udziałem prokuratora. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że doszło do zabójstwa.

 Sprawca jest zatrzymany i przebywa w Areszcie Śledczym w Świdnicy. Odbyła się również sekcja zwłok zmarłego mężczyzny, który miał zginąć przez przypadek. Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie prowadzi cały czas czynności w tej sprawie. Szczegóły po komunikacie śledczych.

 - Do tragicznego zdarzenia doszło 7 sierpnia około godziny 3.00. Mieszkaniec Bielawy, Bartłomiej G., był skonfliktowany jednym z mężczyzn, który podczas rozmowy telefonicznie wypowiadał się o nim bardzo niepochlebnie. 26-latek słysząc tę rozmowę, chciał  się z nim rozprawić. Wziął maczetę i poszedł szukać adwersarza. Niestety, spotkał na swojej drodze trzech młodych mężczyzn, którzy świętowali na świeżym powietrzu urodziny jednego z nich. Bartłomiej G. zadał cios maczetą w serce 22-letniemu mężczyźnie, myśląc że to poszukiwany przeciwnik. Ranny mężczyzna osunął się na ziemię. Koledzy próbowali udzielić mu pomocy medycznej, zostało wezwane pogotowie ratunkowe, nie udało się go uratować. Bartłomiej G. ruszył z maczetą dalej szukać kolejnych ofiar. Po przeprowadzonych działaniach  został zatrzymany przez policję. Sprawca nie przyznaje się do zabójstwa. 9 sierpnia odbędzie się posiedzenie aresztowe, na którym sąd zdecyduje, czy Bartłomiej G. zostanie aresztowany na najbliższe trzy miesiące - mówi Doba.pl prokurator Emil Wojtyra.