[FOTO, VIDEO] Barwnie, kolorowo i smakowicie. Dożynki gminy Marcinowice w Klecinie

niedziela, 14.8.2022 17:38 7647 0

Tym razem dożynki gminy Marcinowice odbywają się w Klecinie. Część oficjalna rozpoczęła się o godzinie 13.00 mszą świętą w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Śmiałowicach, po której na boisko przejechał uroczysty korowód dożynkowy. 

Charakter Święta Plonów podkreśli Zespół Estradowo-Ludowy “Mokrzeszów”, który zaprezentował misterium chleba. Na scenie zaprezentował się również zespół ludowy Akacjowe Śpiewule. Tradycyjnie podczas Święta Plonów wręczone zostały honorowe odznaczenia “Zasłużony dla rolnictwa” przyznawane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 Muzyczną rozrywkę już od godziny 18.00 zapewnią artyści w dwugodzinnym programie z największymi przebojami muzyki disco polo. Zabawę taneczną do późnych godzin wieczornych zagwarantuje duet – konferansjer PRO Kamil Zięba i DJ Paweł Kmiecik z Dolnośląski DJ Team.

O podniebienia uczestników dbają sołectwa, koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z Gminy Marcinowice. Rozstrzygnięte zostaną również konkursy: „Wieniec dożynkowy”, „Najpiękniej zaaranżowane stoisko” oraz „Przydomowa dekoracja dożynkowa w Klecinie”. W strefie zabawy na dzieci czekają dmuchane zamki i zjeżdżalnie, stoisko z zabawkami, lody, gofry, granity, a także stanowiska edukacyjne.

Swój historyczny sprzęt rolniczy prezentuje Zbigniew Walczak z Marcinowic, który udostępnia do zwiedzania odrestaurowane ciągniki.

FOTO: Michał Stuła

Dodaj komentarz

Komentarze (0)