[FOTO] Uroczyste otwarcie nowej stanicy rowerowej połączone ze Spotkaniem Noworocznym w Bystrzycy Dolnej

niedziela, 11.2.2024 18:40 2100 3

13 stycznia w Wilkowie otwarto pierwszą na terenie gminy Świdnica stanicę rowerową. W niedzielę, 11 lutego dokonano uroczystego otwarcia kolejnego obiektu tego typu w Bystrzycy Dolnej. Stanice mają powstać jeszcze w Bystrzycy Górnej, Burkatowie i Lubachowie. Uroczyste otwarcie połączone było ze spotkaniem noworocznym, w którym uczestniczyły władze gminy, przedstawiciele sołectwa oraz mieszkańcy.

Na wstępie dokonano przecięcia wstęgi z udziałem władz gminy. Stanicy nadano nazwę "Ale Szprycha". Wójt Teresa Mazurek symbolicznie przebiła dętkę rowerową, co nawiązywało do przeznaczenia obiektu. Odsłonięto umieszczoną na ścianie tablicę  zawierającą logo i nazwę nowej stanicy. Nie zabrakło także występów artystycznych. Czas umiliło przedstawienie Teatrzyku Obrzędowego Pogwarki prowadzonego przez Teresę Kmerę, występ muzyczny Koła Gospodyń Wiejskich z Bystrzycy Dolnej oraz spektakl iluzjonisty Piotra Kwiatkowskiego. Spotkanie poprowadził sołtys Bystrzycy Dolnej Dariusz Szymkiewicz. Na wszystkich gości czekał ciepły poczęstunek i rozmaite słodkości.

- Powierzchnia użytkowa nowej stanicy wynosi 132,52 m2. Obiekt ma wysokość 6,8 m, długość 18,24 m i szerokość 8,9 m. Główna sala spotkań ma 92,04 m2 , a dodatkowe pomieszczenie spotkań na I piętrze 31,91 m2. Ponadto w rejonie stanicy będzie do dyspozycji pole biwakowe o pow. ok. 2000 m2. Koszt realizacji inwestycji  wraz z wyposażeniem obiektu to ponad 1,8 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych stanowi kwotę 1,305 mln zł. Wykonawcą zadania była firma ESP Comfort Sp. z o.o. z Prochowic - informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

- Jestem szczęśliwa, że Bystrzyca doczekała się takiego obiektu. Skorzystaliśmy z programu dla gmin górskich. Takich gmin jest 58 w Polsce. Stworzyliśmy program, który pozwalał na stworzenie stanic rowerowych wzdłuż rzeki Bystrzycy i Piławy. Niebawem będziemy otwierać przystań kajakową w Burkatowie. Jest to obiekt, który będzie służył nie tylko mieszkańcom, ale również rowerzystom. Stanica będzie czynna od wiosny do jesieni, a będzie nią zarządzać Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji. Mam nadzieję, że będzie służyła dobrze -  zaznaczyła wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

foto: doba.pl

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Kkk poniedziałek, 12.02.2024 10:42
A do Jagodnika ze Świdnicy nawet chodnika dla pieszych nie...
Śca poniedziałek, 12.02.2024 15:04
Będzie
Józef wtorek, 13.02.2024 08:00
nie będzie,13 grudnia własnie wycieła pieniadze na takie cele