[FOTO] Ulice na żarowskim osiedlu domków jednorodzinnych zyskały nową nawierzchnię

wtorek, 5.7.2022 10:54 581 0

Zakończył się remont dróg gminnych na osiedlu domków jednorodzinnych w Żarowie. Nowe nawierzchnie z kostki betonowej zyskały ulice Brzozowa, Klonowa i Kasztanowa. Drogi są już oddane do użytku mieszkańców, ale na tym terenie trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.

- To były ważne inwestycje na terenie naszego miasta. Trzy drogi na osiedlu domków jednorodzinnych zostały wyremontowane i dzięki temu mieszkańcy zyskali bezpieczny i wygodny dojazd do swoich domów. W ramach zadania realizowane były także prace związane z budową kanalizacji deszczowej, które prowadziliśmy w pierwszym etapie tej inwestycji. W tej chwili wykonujemy jeszcze drobne prace związane z regulacją zaworów i studni – mówi kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miejskiego w Żarowie Wojciech Lesiak.

Inwestycje drogowe przy ul. Brzozowej, Klonowej i Kasztanowej kosztowały dokładnie 1,9 mln złotych. Prace sfinansowane zostały ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 1.094.993,70 złotych.

Niebawem wyremontowane zostaną kolejne drogi na terenie naszego miasta. Przypomnijmy, że gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 8.550.000,00 złotych, które przeznaczone jest na remonty i przebudowy dróg gminnych przy ul. Cembrowskiego, Stumetrówka, Ks. Jadwigi, Bukowej, Wierzbowej i Jodłowej w Żarowie. To kolejne dofinansowanie pozyskane w ramach pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych Rządowy Fundusz Polski Ład.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)