[FOTO] „Ukraina w ogniu – Gdzie jesteś cywilizowany świecie” - niezwykły wernisaż w MBP

sobota, 30.7.2022 08:08 335 0

Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy oraz Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprosiły na wernisaż wystawy Macieja Stanika „Ukraina w ogniu – Gdzie jesteś cywilizowany świecie”. Wernisaż odbył się 29 lipca. Na wystawie zaprezentowano kilkadziesiąt fotografii z terenów objętych konfliktem zbrojnym.

 Autor zdjęć – Maciej Stanik nadal przebywa na Ukrainie, dokumentując skutki wojny.

- Mam nadzieję, że ta wystawa będzie źródłem wiedzy o tym jak wygląda wojna, jak upada człowieczeństwo, bo przecież przez szaleństwo jednego człowieka, jakim jest Władymir Putin, doszło do śmierci wielu ludzi, doszło do zaburzenia tego porządku, w którym dotychczas żyliśmy – mówił wiceprezydent Świdnicy Krystian Werecki.

 Autor zdjęć nie mógł być dzisiaj  tutaj z nami, ponieważ cały czas jest na Ukrainie i tworzy nie tylko zdjęcia, ale też filmy dla BBC. Te fotografie, które są wybrane na dzisiejszy wernisaż pokazują olbrzymi dramat, tragedię tej wojny. Należy wziąć jednak pod uwagę, że są to zdjęcia przez Maćka traktowane jako delikatne. Te, które są mocne i naprawdę pokazują ten dramat, tą tragedie, są tak traumatyczne, że dotąd nie były publikowane i autor nie zgodził się, by te zdjęcia pokazać - mówił Sławomir Grzanek, prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

Zdjęcia można oglądać do połowy września.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)