[FOTO] Uczniowie SP w Mokrzeszowie rozwijają swoje kompetencje

czwartek, 16.9.2021 10:00 321 0

Z SUKCESEM ROZWIJAJĄ SWOJE KOMPETENCJE

W pierwszych dniach września uczniowie Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie wzięli udział w warsztatach ekologicznych w Centrum "Salamandra" w Myśliborzu. Warsztaty zostały sfinansowane w ramach programu "Rozwijanie kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w gminie Świdnica".

Uczniowie wzięli udział w zajęciach w trakcie których izolowali barwniki roślinne, badali również parametry wody- określali jej barwę, zapach, a także badali zawartość azotanów i fosforanów. Sporą atrakcją było wyławianie bezkręgowców z pobliskiego potoku oraz obserwacja ich pod mikroskopem.

W kolejnym dniu uczestnicy projektu doskonalili umiejętność rozpoznawania i opisywania gatunków zwierząt występujących w Polsce. Udali się także na zajęcia terenowe w trakcie których rozpoznawali gatunki drzew oraz wykonywali pomiary, na podstawie których określali ich wiek. Wolny czas spędzaliśmy aktywnie- biorąc udział w turniejach piłki siatkowej, ćwicząc na zewnętrznej siłowni, grając w tenisa stołowego czy zespołowe gry planszowe - mówili z zadowoleniem uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)