[FOTO] Uczniowie PSP nr 3 posprzątali okolicę

piątek, 24.9.2021 14:00 155 0

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu 17 września br. wzięli udział w corocznej akcji „Sprzątania Świata”. W tym roku akcja organizowana była pod hasłem: „MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ!” przypominając, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

Przed akcją - w każdej klasie - zostały omówione zasady bezpieczeństwa w trakcie zbierania śmieci oraz zostały przypomniane reguły segregacji odpadów.

Uczniowie zostali zaopatrzeni w rękawice oraz worki (otrzymane od Urzędu Miejskiego w Strzegomiu) do selektywnej zbiórki śmieci. Dzieci z klas młodszych zadbały o teren wokół szkoły i posprzątały boisko sportowe. Uczniowie klas 4-8 zadbali o dalej położone obszary: okolicę ogródków działkowych, ul. Brzegową oraz teren parku kalistenicznego.

Akcja zachęca uczniów do promowania działań na rzecz ochrony środowiska i posprzątania najbliższej okolicy. Pogoda dopisała, humory także. Na pewno nie zabraknie nas w przyszłym roku.

Źródło: strzegom.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)