[FOTO] Uczniowie klas 1-3 SP w Roztoce zwiedzali stolicę Dolnego Śląska

poniedziałek, 29.11.2021 15:20 419 0

We wtorek, 16 listopada uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Roztoce uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia, zorganizowanej w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę".

Głównym celem wycieczki było wsparcie nauczycieli oraz wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, poznanie polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki wśród dzieci i młodzieży. Grupa 48 uczniów wraz z czterema opiekunami odwiedziła dwa bardzo ważne miejsca na mapie Wrocławia.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Hali Stulecia, obiektu światowego dziedzictwa UNESCO. Uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Wirtualna rzeczywistość". Iglica przed Halą Stulecia, największa na świecie kopuła wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci. To co zobaczyły na własne oczy mogły później ujrzeć podczas wirtualnego spaceru po obiekcie. Podczas warsztatów edukacyjnych, przy użyciu wirtualnych gogli mogły zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, poznać architekta obiektu - Maksa Berga oraz wzbić się ponad Iglicę, aby z wysokości poznać kompleks Hali Stulecia i obejrzeć panoramę Wrocławia. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii uczniowie przeżyli fascynującą podróż, która pozwoliła na zdobycie wiedzy i doświadczenia w ciekawy sposób.

Kolejnym miejscem, zwiedzanym podczas wycieczki była Panorama Racławicka, gdzie Muzeum Narodowe we Wrocławiu eksponuje cykloramiczny obraz "Bitwa pod Racławicami" namalowany w latach 1893-1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. To monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów przedstawia zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 r. Zwiedzanie Panoramy Racławickiej to niesamowita podróż w czasie. Wycieczka do stolicy Dolnego Śląska umożliwiła dzieciom praktyczne odkrywanie śladów historii, czy też eksperymentowanie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Źródło: dobromierz.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)