[FOTO] Uczniowie "Ekonomika" zaprezentowali swoje wizje i wyobrażenia reklamy. Do kiedy można odwiedzić wystawę?

środa, 15.5.2024 19:29 1106 0

W środę, 15 maja w Wieży Ratuszowej w Świdnicy zorganizowano wernisaż wystawy prac uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy pn. "(Nie)samodzielna reklama". W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. Przybyłych gości przywitał dyrektor ZSE Krzysztof Osiak, kurator wystawy Anna Larina-Dzimira oraz Instruktor ds. plastyki i fotografii Świdnickiego Ośrodka Kultury Robert Kukla.

Na wystawie zaprezentowano dokonania uczniów I, II i III klasy kierunku reklama. Były to szkice, projekty, rysunki oraz eksperymenty z fotografii i wizualizacji. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wincentego Stysia w Świdnicy nieprzerwanie od 1991 roku kształci specjalistów w dziedzinie reklamy. Młodzi uczniowie włączają się w wieloletnią tradycję wystaw i współpracy szkoły ze Świdnickiem Ośrodkiem Kultury. Wystawę można będzie oglądać do 14 czerwca, od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-18.00 na I i II piętrze Wieży Ratuszowej.

- W naszej szkole mamy również kierunki fotografia i grafika, które w zeszłym roku zostały połączone. Fotografowie i graficy będą się w jakiś sposób zobowiązani, żeby połączyć siły lub organizować własne wernisaże. Mamy bardzo zdolną młodzież, oglądajmy i podziwiajmy oraz czekajmy na następne - podkreślał dyrektor Krzysztof Osiak.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że w tym roku kolejny raz możemy pochwalić się tym, co tworzymy. Na wszystkie prace trzeba było poświęcić dużo wysiłku, gratuluje wam waszych dzieł, a rodzicom utalentowanych dzieci. Zapraszam do świata wyobraźni, są to zarówno wolne prace, ale również zadania z programu nauczania - zaznaczyła mgr Anna Larina-Dzimira, kurator wystawy, artysta grafik i nauczyciel przedmiotów zawodowych.

foto: doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)