[FOTO] Trwa Świdnicki Festiwal Piwa: Smak i tradycja w jednym miejscu
W piątek, 23 sierpnia rozpoczął się festiwal, który przyciągnął na świdnicki rynek miłośników piwa rzemieślniczego i produktów regionalnych. To prawdziwe święto lokalnych smaków, podczas którego goście mają okazję degustować piwa z różnych browarów, a także przysmaków takich jak swojskie sery, wędliny, czy chałwa. Kto nie był ma jeszcze szansę. Festiwal trwa do soboty, do godz. 23.00
Wystawcy gromadzili się już od godz. 10.00. Miłośnicy dobrego piwa mają w czym wybierać. Czeka na nich szeroka oferta rzemieślniczych trunków od renomowanych browarów, takich jak:
Browar Świdnica
Browar Łażany
Browar Miedzianka
Pivovsky
Browar Wielka Sowa
sKŻynka
Hostel i Browar Jedlinka
Lobster Restauracja & Browar Złoty Pies
EDI - Browar Regionalny
Browar Dolina BoBRU
Świdnica, znana ze swojej piwowarskiej tradycji przyciągnęła producentów z naszego regionu. Goście mogą spróbować piw warzonych według tradycyjnych receptur, jak i nowatorskich kompozycji smakowych, często inspirowanych sezonowymi owocami, czy ziołami.
Jednak piwo to nie wszystko. Oprócz piwnych doznań jest też mnóstwo dobrej muzyki. W piątkowy wieczór na scenie pojawili się ARTyści, NASTroje, Koła Czasu O.N.A Cover Band. W sobotę zobaczymy HAFT, Tom J, ZORB.
Festiwalowi towarzyszy wyjątkowa atmosfera. Świdnicki rynek, malowniczo otoczony zabytkowymi kamienicami, stał się miejscem spotkań ludzi w różnym wieku. Wielu mieszkańców oraz turystów przybyło z całymi rodzinami, aby wspólnie cieszyć się smakiem i spędzić miło czas na świeżym powietrzu.
Komentarze (0)