[FOTO] Trwa remont kolejnych dróg w gminie Żarów

piątek, 9.2.2024 18:00 388 0

Rozpoczęły się prace przy remoncie drogi na ul. Hutniczej w Żarowie. Jest to już kolejna droga w tej części naszego miasta, która doczeka się gruntownej modernizacji.

Inwestycja realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego „Przebudowa i remonty dróg gminnych na terenie miasta i gminy Żarów”. Niebawem ruszą również prace przy przebudowie drogi na ul. Słowiańskiej w kierunku Kalna oraz Polnej i Szkolnej w Łażanach. Na realizację remontu dróg gmina Żarów pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 

- Są to drogi, które wymagają pilnej modernizacji, dlatego zależy nam, aby zostały wyremontowane i w dobrym stanie oddane do użytku naszym mieszkańcom. W Żarowie ulice zyskają nowe nawierzchnie asfaltowe oraz chodniki, natomiast w Łażanach powstaną drogi asfaltowe z kanalizacją deszczową oraz oświetleniem. Wszystkie powyższe inwestycje są dofinansowane w ramach programów rządowych – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

- Przebudowa dróg zostanie sfinansowana ze środków budżetu gminy Żarów oraz pozyskanego dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Koszt remontu drogi przy ul. Hutniczej w Żarowie wynosi 494 388,61 zł, a dofinansowanie 275 929,22 zł. W związku z remontem droga przy ul. Hutniczej w Żarowie została wyłączona z ruchu i trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Żarowie.

- Na terenie Żarowa trwają jeszcze remonty dróg przy ul. Cembrowskiego oraz Stumetrówki i tutaj prace powoli już się kończą. Ekipy budowlane spotkać można również na drodze przy ul. Ks. Jadwigi w Żarowie, gdzie również trwają prace remontowe. Łączny koszt budowy nowych dróg przy ul. Ks. Jadwigi, ks. Mariana Cembrowskiego i Stumetrówki wyniesie 5 090 000 zł. Na przebudowę tych dróg gmina Żarów pozyskała dofinansowanie w wysokości 3 800 000 złotych w ramach pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych Rządowy Fundusz Polski Ład. Wszystkie w/w drogi zostaną wyremontowane i oddane do użytku mieszkańców w tym roku - zaznacza Magdalena Pawlik z żarowskiego magistratu.

UM Żarów

Dodaj komentarz

Komentarze (0)