[FOTO] Tragiczny wypadek na krajowej "piątce"

czwartek, 2.6.2022 08:53 2882 0

Wczoraj, 1 czerwca na DK5 na wysokości miejscowości Mielęcin (gmina Żarów) samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Osobówka prawdopodobnie podczas manewru wyprzedzania zjechała pod naczepę ciężarówki i została przez nią przygnieciona.

 Około godziny 13:00 na drodze krajowej nr 5, na wysokości Mielęcina doszło do tragicznego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego oraz osobówki. Do wypadku doszło gdy 71-letnia kierująca pojazdem osobowym marki Renault jadąc w kierunku Jeleniej Góry, wykonywała manewr wyprzedzania samochodu ciężarowego marki. W trakcie manewru wyprzedzania prawdopodobnie widząc nadjeżdżające z naprzeciwka auto, kierująca próbując uniknąć zderzenia wjechała pod naczepę wyprzedzanej ciężarówki. Na miejscu zginął 79-letni pasażer auta osobowego.

-  W dniu 01.06.2022 r. o godzinie 12:47 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy otrzymało zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kolizji pojazdu ciężarowego z pojazdem osobowym. Po dojeździe na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej ustalono, że pojazd osobowy został wciągnięty przez pojazd ciężarowy do rowu i przygnieciony. W pojeździe ciężarowym podróżowała jedna osoba (kierowca), natomiast w pojeździe osobowym podróżowały dwie osoby (kierowca i pasażer). W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba – pasażer pojazdu osobowego. Czas intererwencji straży pożarnej wyniósł ponad 6 godzin. W działaniach ratowniczo-gaśniczych brał udział zastęp wchodzący w skład specjalistycznej grupy ratownictwa technicznego z KM PSP Wrocław - informuje asp. Paweł Szydłowski, z KP PSP w Świdnicy.

foto - OSP Żarów, Paweł Szydłowski

Dodaj komentarz

Komentarze (0)