[FOTO] Święto pasjonatów kolarstwa górskiego. Rywalizowali na trasię między Bystrzycą Górną a Walimiem

wtorek, 14.5.2024 11:30 177 0

Miniona niedziela była zdecydowanie świętem pasjonatów i amatorów kolarstwa górskiego. Ponad stu uczestników pojawiło się na starcie „Grand Prix Strefy MTB Sudety”, które odbyło się na trasie Bystrzyca Górna – Walim, prowadzącej rzecz jasna przez profesjonalne i niezwykle atrakcyjne krajobrazowo trasy MTB.

„Początek - asfaltowy fan wzdłuż rzeki Bystrzyca, następnie szutrowy podjazd na rozciągnięcie pi szybki wąski zjazd. Po tej zajawce ukażą się Wam malownicze pola i łąki Gminy Świdnica z panorama na Radunię i Ślężę. W Lutomi asfalt poprowadzi do góry gdzie kibice pokaż dadzą a potem to już ostra jazda w górskim lesie. Prawie na koniec Mini ukaże się. - Ona. Wielka Sowa i to Wam doda mocy w korbę.” - tak opisując trasę zachęcali do udziału w zawodach przedstawiciele Stowarzyszenia „Strefa MTB Sudety”.


Zawody odbyły się na dwóch dystansach

  • Mini o długości 28- 31 km o sumie przewyższeń do 700- 950m (Stopień trudności na dystansie mini w skali 1-6: 3);
  • Mega o długości 40-50 km i sumie przewyższeń 1400-1700m (Stopień trudności na dystansie mega w skali 1-6: 5),

oraz w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcami zostali Ci uczestnicy, którzy trasę pokonali w najkrótszym czasie. Organizatorzy przewidzieli pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, jednak jak podkreślali sami zawodnicy – udział w wydarzeniu traktowali głównie jako świetną zabawę, połączoną ze zdrową, sportową rywalizacją.

Link do oficjalnych wyników:
https://time-sport.pl/results/wyniki-12-05-2024-grand-prix-strefy-mtb-sudety-2024-swidnica-walim/

- „Grand Prix Strefy MTB Sudety” towarzyszyły także dodatkowe wydarzenia - festyn z zabawami i grami na terenie Boiska LKS Bystrzyca Górna, Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Górnej „Trzy Sosny” przygotowało pyszne słodkości i drożdżówki zarówno na starcie jak i mecie zawodów, nie zabrakło także stref kibica, gdzie uczestników wydarzenia motywowali i zagrzewali do dalszego wysiłku mieszkańcy Bystrzycy Górnej, Lutomi Górnej, uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej i Szkoły Podstawowej w Bystrzycy Górnej. W imieniu zawodników, ale także organizatorów serdecznie Wam dziękujemy! - zaznacza Urząd Gminy w Świdnicy.


- Ogromne podziękowania kierujemy także do sołtysa i mieszkańców Bystrzycy Górnej, którzy zadbali o organizację miejsca startu zawodów, Gminnego Koła PTTK Teraz Sudety za nieocenioną pomoc przy oznaczaniu trasy i nagrywaniu przejazdów. Za zadbanie o bezpieczeństwo na terenie gminy Świdnica dziękujemy druhom z Ochotniczych Straży Pożarnych – OSP Bystrzyca Górna, OSP Burkatów, OSP Lutomia oraz funkcjonariuszom Posterunku Policji w Słotwinie. W górskich terenach mogliśmy liczyć na wsparcie Grupy Sudeckiej GOPR, a medyczną pomocą służyło Prywatne Pogotowie Ratunkowe An-Medical Mariusz Malinowski - dodają przedstawiciele magistratu.

Więcej o zaangażowanych w pomoc przy organizacji zawodów z terenu gminy Walim:
https://www.facebook.com/strefamtbsudety

- To była wymagająca trasa. Każdemu z Was serdecznie gratulujemy i dziękujemy, że byliście z nami! Mamy nadzieję, że zobaczymy się podczas kolejnych, rowerowych wydarzeń. Celem „Grand Prix Strefy MTB Sudety” była promocja Gminy Świdnica oraz Gminy Walim, wsparcie rozwoju oraz promocja tras rowerowych Strefy MTB Sudety, przedstawienie kolarstwa jako atrakcyjnej formy wypoczynku i rekreacji, aktywizacja stowarzyszeń i organizacji działających na ternie działania Strefa MTB Sudety - zaznacza UG Świdnica.


Organizator główny – Strefa MTB Sudety
Współorganizatorzy – Gmina Świdnica, Gmina Walim
Partnerzy – Nadleśnictwo Świdnica, Nadleśnictwo Wałbrzych

/UG Świdnica/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)