[FOTO] Światowy Dzień Walki z AIDS

środa, 1.12.2021 15:22 834 3

Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.

Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka, obecna w przestrzeni publicznej, prasie, w Internecie. Każdy, kto solidaryzuje się z osobami zakażonymi HIV i chorymi na AIDS tego dnia przypina Czerwoną Kokardkę. W tym roku hasło Rock Red Ribbon (w wolnym przekładzie przypnij, noś Czerwoną Kokardkę) wzmacnia przekaz, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, mają prawo do normalnego życia, mogą uczyć się, pracować, żyć w rodzinach, być naszymi sąsiadami, przyjaciółmi. Popularyzując symbol Czerwonej Kokardki podkreślamy jej znaczenie i symbolikę.
 

W środę 1 grudnia na świdnickim Rynku pracownicy Wydziału PS wraz z Radą ds. Równego Traktowania, przeprowadzili akcję uliczną mającą na celu przekazanie wyrazów solidarności  z osobami, które chorowały na  AIDS. W ramach akcji rozdawane będą  czerwone wstążeczki.

Zachęcamy do włączenia się do obchodów Światowego Dnia AIDS w dniu 1 grudnia, poprzez przypięcie do ubrania lub/i udostępnianie poprzez swoje kanały informacyjne (social media, strona internetowa) Czerwonej Kokardki – symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV, chorymi na AIDS i ich rodzinami/osobami bliskimi.

foto: Mariusz Ordyniec

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Z środa, 01.12.2021 19:03
To kłamstwo, obecnie jedyną chorobą na świecie jest Covid
czwartek, 02.12.2021 10:51
Kup se młotek i.......
środa, 01.12.2021 19:54
To te z foto mają HIV?!