[FOTO] Super Liga Akrobatyki Sportowej w Jaworzynie Śląskiej

niedziela, 12.3.2023 08:57 1266 0

 W sobotę, 11 marca  uczestnicy w wieku od 5 do 19 lat z 16 klubów zaprezentowali się podczas czterech turniejów Super Ligi w Akrobatyce Sportowej, jakie odbyły się w 2022 roku.

Prawie 350 zawodników z 17 dolnośląskich klubów rywalizowało o laur zwycięstwa w pierwszym w tym roku turnieju Super Ligi w Akrobatyce Sportowej, jaki odbył się w sobotę, 11 marca.

Turniej odbył się na hali sportowo-edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej. Wzięło w nim udział 396 zawodników z klubów: UKS AkroClub Świdnica, MKS Polonia Świdnica, KS Silesia Żarów, Stowarzyszenie Sportowe Altius Wrocław, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Stowarzyszenie Aktywności Sportowo – Artystycznej Magnifica, UKS Dziewiątka Wałbrzych, Akrobatyka Sportowa Dzierżoniów, Fundacja Fenix, ZTA Aurum Złotoryja, Stowarzyszenie Arte-Fit Dzierżoniów, AKRO-FIT, Stowarzyszenie Akro Wrocław, UKS Jedynka Leszno, Stowarzyszenie Sportowe CRC Leszno, MDK Fabryczna, MDK Śródmieście Wrocław.

Zawody zostały rozegrane we wszystkich klasach: Pierwszy Krok, Plus, Młodzik, Trzecia i Open. Ta ostatnia kierowana jest do dzieci i młodzieży, która z różnych przyczyn nie może startować w kategoriach określonych przez PZG, ale chce nadal rozwijać się i startować na zawodach akrobatycznych. Ma to pokazać, że akrobatyka jest sportem dla każdego, który przygotowuje się wszechstronnie ruchowo, niezależnie od wieku. Ważne są chęci, pasja i zaangażowanie w dążeniu do celu oraz wola przełamywania swoich słabości, chęć zmierzenia się z czymś nowym.

 Szczegółowe wyniki dostępne na stronie: https://online.itdsport.pl/#/strony/strona-glowna

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)