[FOTO] Strażackie wydarzenia w gminie Strzegom. Przywitano nowy wóz strażacki i udzielono absolutorium dla zarządu

poniedziałek, 12.2.2024 06:00 741 0

W piątkowy wieczór, 9 lutego to bardzo ważny dzień dla druhów OSP Olszany i całej społeczności sołectwa. W tym dniu uroczyście i oficjalnie przywitano samochód strażacki, który został wcześniej przekazany przez OSP Stanowice.

- Ciesząc się z wspólnie z mieszkańcami Olszan z tego wydarzenia, chcemy podkreślić, że cały czas staramy się modernizować sprzęt strażacki dla wszystkich naszych jednostek OSP. Inwestycje w naszą straż pożarną są priorytetem, ponieważ najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców gminy Strzegom i szybkość działania naszych wspaniałych strażaków-ochotników - zaznacza burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Trwa również cykl spotkań sprawozdawczych Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Strzegom za 2023 r. Jedno z nich odbyło się w sobotę, 10 lutego w Stanowicach, gdzie podsumowano ubiegły rok i udzielono absolutorium dla zarządu. Bez wątpienia, najważniejszym wydarzeniem dla stanowickich ochotników było otrzymanie nowoczesnego, ciężkiego pojazdu ratowniczo-gaśniczego, którego zakup został dofinansowany ze środków budżetu państwa w kwocie ponad 1 mln zł. Jego wartość wynosi 1,3 mln zł.

 

- Gratulując i dziękując wszystkim strażakom-ochotnikom ze Stanowic za wspaniale wykonaną pracę, życzymy szybkich i udanych akcji oraz bezpiecznych powrotów do swoich domów - podkreśla burmistrz Suchyta.

źródło: Z. Suchyta/FB

Dodaj komentarz

Komentarze (0)