[FOTO] Stacja ładowania pojazdów elektrycznych przy Starostwie Powiatowym

poniedziałek, 20.9.2021 14:00 412 1

Od września 2021 roku przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Świdnicy można skorzystać z pierwszej w Świdnicy publicznej stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Dla aut elektrycznych i hybrydowych typu plug-in przeznaczone są dwa wydzielone stanowiska do ładownia, zlokalizowane przy ul. M. Skłodowskie-Curie 5, naprzeciwko wejścia do Starostwa Powiatowego (od strony Urzędu Skarbowego).

Zastosowane urządzenia pozwalają ładować samochody prądem zmiennym o mocy 11 kW przy obu stanowiskach (2 x 11 kW AC). Baterię można naładować wpinając się jednego z gniazd za pomocą złącza AC Typ 2. Dostępne są 2 gniazda, do których można podłączyć autoryzowany kabel do ładowania stanowiący wyposażenie samochodu.

Ładowanie pojazdów jest odpłatne i możliwe jest tylko po zalogowaniu się w Portalu Kierowcy (https://pgedoladujauto.pl). Skuteczne zalogowanie się wymaga rejestracji i podania danych karty płatniczej. Cennik usług ładowania pojazdów elektrycznych znajduje się na stronie Polskiej Grupy Energetycznej PGE  

https://pgedoladujauto.pl/oferta#dokumenty

Proces ładowania pojazdu wygląda następująco:

- Przed rozpoczęciem ładowania na karcie płatniczej blokowana jest kwota 100,00 zł

- Cena za pobranie 1 kWh energii elektrycznej przy ładowaniu AC wynosi 0,99 zł brutto.

- Opłata za czas postoju podczas ładowania pojazdu w przypadku ładowania AC nie jest pobierana.

Stacja czynna jest całą dobę i 7 dni w tygodniu. Na dzień 20 września, liczba zarejestrowanych samochodów elektrycznych na terenie Powiatu Świdnickiego wynosi 23.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Strażnik wiejski poniedziałek, 20.09.2021 20:46
A gdzie jest ten czarny Mercedes co zawszę okupuje te...