[FOTO] Sprzęt zakupiony przez WOŚP znów będzie leczył pacjentów świdnickiego szpitala

wtorek, 2.8.2022 14:26 918 0

Oddział Otolaryngologiczny świdnickiego szpitala "Latawiec" wzbogacił się o nowoczesny systemem endoskopowy. To dar od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wysokiej klasy sprzęt diagnostyczny, umożliwiający precyzyjną ocenę wnętrz nosa, gardła, ucha i krtani zasilił  Oddział Otolaryngologiczny.

 -Sprzęt został zakupiony i przekazany przez Fundację WOŚP w ramach 29. Finału WOŚP który odbył się w 2021r. i dedykowany był oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Badanie endoskopowe jest jednym z najważniejszych badań wykonywanych w otolaryngologii. Endoskop zawiera układ optyczny umożliwiający obejrzenie niedostępnych okolic ciała. Badania przeprowadzane za jego pomocą są bezbolesne, co jest szczególnie istotne w przypadku najmłodszych pacjentów. Dzięki nowoczesnej technologii i doskonałej jakości obrazu Full HD, przekazany naszemu szpitalowi system endoskopii giętkiej i sztywnej pozwoli na dokładniejszą diagnostykę laryngologiczną oraz przyczyni się do poprawy komfortu naszych pacjentów. Dziękujemy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za otrzymany dar, a także wolontariuszom zaangażowanym w zbiórki oraz wszystkim tym, którzy wspierają tę szczytną inicjatywę -  informują medycy ze świdnickiego Latawca.

foto - Szpital Latawiec

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)