[FOTO] Ślubowania radnych i wójta w Dobromierzu. Uroczysta sesja rozpoczęła nową kadencję

środa, 8.5.2024 20:00 450 0

7 maja odbyła się I sesja Rady Gminy Dobromierz kadencji 2024-2029. Obrady rozpoczął radny senior Andrzej Babiarz, witając wszystkich obecnych i gratulując radnym zdobycia mandatu. Następnie przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej w Dobromierzu Agnieszka Bukało odczytała protokół z wyborów oraz wręczyła radnym zaświadczenia o wyborze. Radni przed przystąpieniem do wykonywania mandatu złożyli uroczyste ślubowanie.

Kolejnym punktem obrad był wybór prezydium. W głosowaniu tajnym na funkcję przewodniczącego rady wybrano Piotra Ruska, doświadczonego samorządowca i przewodniczącego rady poprzedniej kadencji. Na wiceprzewodniczących rady wybrano Otylię Sieczkę i Leszka Sokalskiego. Nowowybrany przewodniczący i wiceprzewodniczący podziękowali radnym za zaufanie i zadeklarowali współpracę z całą radą gminy, wójtem oraz kierownikami i pracownikami gminnych jednostek organizacyjnych.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym wójt Jerzy Ulbin złożył wobec rady gminy ślubowanie, tym samym obejmując po raz czwarty urząd wójta gminy Dobromierz.

- Gratuluję wszystkim radnym uzyskania mandatu. Wierzę, że nasza współpraca będzie owocna i oparta na wzajemnym szacunku. Życzę wszystkim, aby była to kadencja pracowita, wyważona i otwarta na potrzeby mieszkańców, bowiem przed nami wielomilionowe inwestycje, które będą wymagały sporo pracy i zaangażowania – podkreślił wójt, jednocześnie dziękując za zaufanie jakim został obdarzony przez mieszkańców.

UG Dobromierz

Dodaj komentarz

Komentarze (0)