[FOTO] Puchar Polski i Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym

niedziela, 22.5.2022 16:34 883 0

W sobotę 21 i niedzielę 22 maja Dobromierz stał się stolicą kolarstwa w powiecie świdnickim.

W niedzielę z centrum Dobromierza wystartowało ponad 200 zawodników w jeździe indywidualnej na czas i ponad 300 kolarzy w starcie wspólnym. Zawodnicy rywalizowali w ramach Pucharu Polski i Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym – Mistrzostwa Makroregionu Młodzików.

 

 WYNIKI:  https://www.pzkol.pl/kalendarz/1807,iii-seria-puchar-polski-w-kolarstwie-szosowym-eliminacje-oom.html

Celem wyścigu jest promocja kolarstwa szosowego, promocja kolarstwa szosowego, zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania kolarstwa, promocja zdrowego stylu życia oraz wyłonienie najlepszych zawodników do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie szosowym. 

W niedzielne przedpołudnie na jednej z kamienic w Dobromierzu, w której przyszła na świat legenda polskiego kolarstwa – Stanisław Szozda, odsłonięto pamiątkową tablicę, poświęconą wielokrotnemu wicemistrzowi olimpijskiemu, medaliście mistrzostw świata oraz zwycięzcy Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne.

W uroczystości odsłonięcia pamiątkowej tablicy wziął udział m.in. syn Stanisława Szozdy - Radosław Szozda oraz znany polski kolarz – Józef Gawliczek.

Organizatorami kolarskiego wydarzenia była Gmina Dobromierz oraz Stowarzyszenie Cyklistów Ziemi Wałbrzyskiej.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)