[FOTO] Przyszłe matki i ojcowie poznali przepis na dobry poród. Spotkanie w ramach Tygodnia Godnego Porodu w Park Hotelu

wtorek, 21.5.2024 06:00 950 0

W sobotę, 18 maja w Park Hotelu w Świdnicy odbyło się cenne merytorycznie wydarzenie, zorganizowane przez Oddział Ginekologiczno-Położniczy SPZOZ "Latawiec". Dedykowane było rodzicom oczekującym na narodziny dziecka.

 

- Spotkanie, prowadzone pod patronatem Fundacji "Rodzić po Ludzku" w ramach Tygodnia Godnego Porodu, którego tegoroczny temat przewodni brzmiał: "Koktajl hormonów - poznaj przepis na dobry poród i połóg" miało na celu zainspirować, wzmocnić i lepiej przygotować przyszłe mamy i tatusiów na wspólne przejście przez wyjątkowy czas, jakim jest poród i połóg. Dzięki obecności znakomitych specjalistów w dziedzinach m.in. położnictwa, anestezjologii, laktacji i psychologii poruszonych zostało wiele ważnych dla przyszłych rodziców tematów, a uczestnicy spotkania mieli okazję u źródła znaleźć odpowiedź na nurtujące ich pytania i wątpliwości - podkreślają pracownicy SPZOZ "Latawiec" w Świdnicy.

 

Wśród prelegentów znaleźli się ginekolodzy Filip Kubiaczyk, Sandra Płonka, Katarzyna Pilecka, Daria Lenartowska-Pospiech, anestezjolog Aleksandra Łakomska, położne Wioletta O’Connor, Agnieszka Matkowska, Anna Kuczyńska, psycholog Justyna Kasińska oraz przedstawicielka Polskiego Banku Komórek Macierzystych Aleksandra Wysocka.

Po części wykładowej spotkania, uczestnicy mieli również okazję wziąć udział w warsztatach z zakresu pozycji wertykalnych, które poprowadziły położne Wioletta O'Connor, Elżbieta Mierzejewska oraz Anna Wachowiak-Bobkiewicz.

- Serdecznie dziękujemy:Wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w wydarzeniu. Mamy nadzieję, że było ono owocne i bogate w wiedzę, którą już niebawem uzupełni doświadczenie. Tymczasem serdecznie zachęcamy do odbycia porodu w naszym szpitalu. Pani Wioletcie O'Connor, która była pomysłodawczynią i inicjatorką zorganizowania wydarzenia w Świdnicy oraz dr n. med. Filipowi Kubiaczykowi, lekarzowi Kierującemu naszym Oddziałem Ginekologiczno-Położniczym i Elżbiecie Mierzejewskiej Położnej Oddziałowej dziękujemy za szczególny udział w jego organizacji. Wszystkim prelegentom za poświęcony czas i dawkę cennych informacji Mamy nadzieję, że to pierwsze ale nie ostatnie tak ważne dla przyszłych rodziców spotkanie, które nasz Oddział Ginekologiczno-Położniczy będzie miał przyjemność zorganizować - zaznaczają pracownicy "Latawca".

/SPZOZ 'Latawiec'/FB/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)