[FOTO] Przedszkole w Morawie ma nową siedzibę

środa, 7.9.2022 08:37 349 0

3 września br. odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku „Przedszkola pod Lipami”, które prowadzone jest przez Fundację św. Jadwigi w Morawie.

 Remont obiektu rozpoczął się jesienią 2021 r., co było możliwe dzięki finansowemu wsparciu dwóch niemieckich fundacji  Softwarestiftung i Remtsmastiftung oraz dzięki środkom własnym niemieckiego stowarzyszenia Kindergarten und Bildungsstaette e. V. Pracę budowlaną przeprowadziła doświadczona w pracy nad zabytkami firma Renobud z Jeleniej Góry.

 Podczas otwarcia przewodnicząca Stowarzyszenia Kindergarten und Bildungsstaette e.V, Thesi von Werner, dzięki której udało się zebrać środki, podziękowała wszystkim zaangażowanym za włożony trud w budowę tego miejsca. Następnie architekt Christopher Schmidt Münzberg opowiedział o historii budynku i etapach jego przebudowy. Najważniejszą część otwarcia przejęły przedszkolaki, przecinając czerwoną wstęgę. Wydarzenie zwieńczył ks. prałat Marek Babuśka, poświęcając nowy budynek. Na uroczystości obecny był również m.in. burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta.

 W nowym budynku miejsce znajdzie 25 dzieci. Nowe tchnienie życia w stary budynek kompleksu pałacowego wiąże się także z wieloma zmianami w ramach struktury przedszkola, m.in. poprzez postawienie na pierwszym miejscu kontaktu z naturą i troskę o emocjonalność dziecka. Ciekawym elementem budowli jest duży taras, na którym dzieci będą mogły nie tylko pracować, ale także odpoczywać po wyczerpującej zabawie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)