[FOTO] Prostota i piękno konstrukcji. Za nami X Międzynarodowy Wałbrzyski Rajd Pojazdów Zabytkowych

sobota, 6.8.2022 15:54 5427 0

 To była prawdziwa gratka dla miłośników dawnej motoryzacji. Mowa o X Międzynarodowym Wałbrzyskim Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Kilkadziesiąt wiekowych samochodów i motocykli przejechało przez Świebodzice.

Wydarzenie odbywa się cyklicznie od 2013 roku i przyciąga do miasta nie tylko posiadaczy zabytkowych samochodów, ale również wszystkich fanów motoryzacji i osoby spragnione ciekawych atrakcji. W tegorocznym rajdzie wzięło udział około 50 pojazdów. Dokładna ilość nie jest znana – ze względu na wiek i stan techniczny samochodów. Wielu właścicieli czekało ze zgłoszeniem do ostatniej chwili, uzależniając swój pobyt od warunków pogodowych.

 - Jednym z ciekawszych aut, który bierze udział w rajdzie jest  Daimler z 1934 roku, warte uwagi są też: Morris z 1934 roku oraz Peugeot 301 z 1931 roku. Najstarszy z motocykli pochodzi z 1928 roku. Uczestnicy jadący Volkswagenem Garbusem przyjeżdżają do nas 10 raz - mówił Mirosław Korzec, komandor dziesiątego Międzynarodowego Wałbrzyskiego Rajdu Pojazdów Zabytkowych.

 Uczestnicy rajdu startowali z Wałbrzycha, odwiedzając następnie Boguszów-Gorce, Świebodzice oraz Szczawno-Zdrój. Zakończenie imprezy oraz wręczenie pucharów odbyło się na wałbrzyskim Rynku o godzinie 16.00.

 Na zakończenie imprezy Burmistrz wraz z Komandorem Rajdu wręczyli puchary  właścicielom najpiękniejszych pojazdów.
1 miejsce - Niemcy Opel P4, lata 30
2 miejsce - Czechy Morris Six 1934 r.
3 miejsce - Polska motocykl 1960 r. Junak z przyczepką jednokołową. 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)