komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 19 kwietnia 2019

Adolfa, Tymona

[FOTO] Prezydent spotkała się ze świdnickimi trojaczkami

piątek, 7.9.2018 15:24 , komentarze: 1 , odsłony: 4395
kategorie artykułu:

Antoś, Tosia i Pola przyszli na świat 12 lipca. Dzieci urodziły się w 32 tygodniu ciąży i wszystkie trafiły do inkubatorów. Najdłużej, bo prawie 2 miesiące na powrót do domu czekał Antoś. Szczęśliwi rodzice, Monika Panek i Michał Bielecki oraz starsza trzyletnia siostra Amelka są już razem. W piątek, 7 września z trojaczkami spotkała się prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska, która przekazała prezent od siebie, czyli monitor oddechu. Miasto sfinansuje także pakiet specjalistycznych szczepień dodatkowych dla dzieci.

Dla rodziny informacja o tym, że będą mieć trójkę  dzieci, była dużą niespodzianką. Najbardziej zaskoczona była jednak starsza siostra Amelka.

Ogromnie się cieszymy, że nasze dzieci są już w domu. Są grzeczne, ładnie śpią i szybko przybierają na wadze. Starsza córka bardzo nam pomaga i cieszy się, że ma rodzeństwo. Jednak na początku, kiedy najpierw przywieźliśmy córeczki, później po miesiącu syna – dopytywała, czy już więcej dzieci nie będzie u nas w domu – mówiła podczas spotkania Monika Panek, dumna mama świdnickich trojaczków.

Powrót dzieci do domu to radość dla rodziny, ale także obowiązki i duże wydatki. Rodzice są bardzo wdzięczni wszystkim osobom, które ich wsparły. Otrzymali mnóstwo pampersów i ubranek.

To ogromna radość dla rodziców, a jednocześnie spory wysiłek finansowy, aby utrzymać tak liczną rodzinę. Zdajemy sobie sprawę, że zdrowie dzieci jest najważniejsze, dlatego postanowiliśmy wspomóc tę rodzinę oraz każdą kolejną w której urodzi się troje i więcej dzieci, finansując im pakiet szczepień dodatkowych. Podjęłam także decyzję, że przygotujemy projekt uchwały na najbliższą sesję Rady Miejskiej i zwrócimy się do radnych o wyrażenie zgody na wynajmem lokalu komunalnego dla tej rodziny – mówiła, Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Narodziny trojaczków to niecodzienne wydarzenie - ostatnio świdniczanie zostali rodzicami trojaczków dwa lata temu – Laura, Klara i Jagoda Dyrcz urodziły się w marcu 2016 roku, a sześć lata temu na świat przyszli: Nadia, Adrian i Dorian Rawscy.

 

Wasze komentarze

Gratuluję i duuuuużo zdrówka dla maluszków.
sobota, 08.09.2018 14:29 autor:

wtorek, 16.4.2019 00:00
czwartek, 18.4.2019 09:15
2
środa, 17.4.2019 13:23
środa, 17.4.2019 10:01
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech