[FOTO] Powitali Mistrza!

czwartek, 21.7.2022 22:52 1539 1

Na koncie ma pięć złotych medali zdobytych z rzędu. Dzisiaj, 21 lipca gmina Żarów zaprosiła wszystkich kibiców na powitanie mistrza świata w rzucie młotem, Pawła Fajdka.

Sportowca przywitał Przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny, Sekretarz Gminy Żarów Sylwia Pawlik, dyrektor GCKiS Tomasz Pietrzyk oraz mieszkańcy Żarowa. Nie zabrakło również pierwszej trenerki Jolanty Kumor.

Wydarzenie rozpoczęliśmy od gratulacji i życzeń. Dla Pawła przygotowane zostały również pamiątkowe tablice z odciśniętymi dłońmi sportowca. A dla najmłodszych - smakołyki i kącik zabaw. Spotkanie zakończyło składanie autografów i wspólne zdjęcia z kibicami.

 – Od początku swojej kariery chciałem zostać najlepszym młociarzem na świecie i wygrać igrzyska. Powoli te cele realizuję. Mam nadzieję, że Mistrzostwa Europy w Monachium będą dla mnie łaskawe, ale nie wiem czy będzie łatwiej czy trudniej niż dotychczas. Na tym etapie sezonu jestem już mocno zmęczony, ale tydzień regeneracji i walczymy dalej. W następnych mistrzostwach świata w Budapeszcie możemy zapisać się na dobre w historii tego sportu - mówił Paweł Fajdek.

 Paweł Fajdek ma na koncie pięć złotych medali. Młociarz jest rekordzistą Polski (83,93 m) wcześniej był najlepszy w Moskwie 2013, Pekinie 2015, Londynie 2017 i Dosze 2019. Teraz przywiózł złoto ze stanu Oregon (USA).

 foto Mariusz Ordyniec

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

kilkujadek piątek, 22.07.2022 08:29
Tłumów nie było. A szkoda. Ludzi bardziej interesuje rozrywkowe prowadzenie...