[FOTO] Postawili na bezpieczeństwo

wtorek, 29.11.2022 22:51 497 0

Działania Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy to nie praca, to misja związana z nieustanną dbałością o godność ludzką, o miejsce w rodzinie i wśród innych ludzi oraz szczęście osób z niepełnosprawnością intelektualną. W siedzibie PSONI Koło w Świdnicy zainstalowano automatyczny defibrylator (AED). Urządzenie zdecydowanie zwiększa poziom bezpieczeństwa w tej placówce oraz może być wykorzystane w najbliższej okolicy w przypadku zagrożenia życia.

 Pomysłodawcami zainstalowania defibrylatora w świdnickiej siedzibie PSONI są pracownicy Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego "Tęczowy Świat" oraz Niepublicznego Przedszkola Specjalnego "Tęczowy Świat". We wtorek, 29 listopada pracownicy Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy wzięli udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem automatycznego defibrylatora. Jest to bardzo praktyczne i uniwersalne urządzenie, może działać w dwóch trybach, tzn. może być wykorzystywane do ratowania dzieci oraz osób dorosłych. Obsługa urządzenia jest bezpieczna i bardzo intuicyjna.

 Proces defibrylacji przebiega w sposób automatyczny, osoby prowadzące resuscytację krążeniowo - oddechową prowadzone są krok po kroku jasnymi komunikatami i na bieżąco informowane o kolejnych etapach resuscytacji. Statystycznie, użycie AED w pierwszych minutach po zatrzymaniu krążenia, zwiększa szanse na przeżycie, aż o 75 procent.

 Defibrylator AED to niewielkie i proste urządzenie, które zostało tak skonstruowane, by w stresującej sytuacji, bezpiecznie, krok po kroku osoba bez wiedzy medycznej mogła udzielić pierwszej pomocy. Automatyczny defibrylator zewnętrzny AED po uruchomieniu wykorzystuje komunikaty głosowe oraz rysunki w celu instruowania, jak należy wykonać akcję reanimacyjną, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. AED to urządzenie, które po podłączeniu elektrod do klatki piersiowej poszkodowanego, analizuje rytm serca i określa, czy wymaga defibrylacji, dlatego też nie należy obawiać się skorzystania z AED, ratując komuś życie.

 

 Foto - Doba.pl 

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)