komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 23 września 2018

Tekli, Boguslawa

[FOTO] Portugalia i Węgry na wyciągnięcie ręki dla świdnickich uczniów. Podsumowanie projektu Erasmus

wtorek, 11.9.2018 13:14 , komentarze: 0 , odsłony: 1293
kategorie artykułu:

28 uczniów z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy na przestrzeni roku wzięło udział w organizowanych przez Unię Europejską stażach zawodowych. 11 września w sali Urzędu Stanu Cywilnego odbyło się podsumowanie projektu.

Propozycja skierowana była do uczniów klas trzecich kształcących się w zawodzie technik ekonomista (18 miejsc) i technik organizacji reklamy (10 miejsc), którzy ukończyli 18 lat i najlepiej spełnili kryteria rekrutacji w zakresie uzyskanych wyników nauczania i komunikacji w języku angielskim. W ramach realizacji projektu dwie 14-osobowe grupy uczniów w czasie czterotygodniowej praktyki zdobywały praktyczne doświadczenie zawodowe na stanowiskach administracyjno-biurowych i w agencjach reklamy w portugalskich i węgierskich przedsiębiorstwach.

Uczniami w czasie pobytu za granicą opiekowała się Mirosława Ryś, doświadczony pedagog i kierownik szkolenia praktycznego.

- Uczestnicy projektu w przedsiębiorstwach poznali kulturę pracy zespołów międzynarodowych, wykonywali typowe dla zawodu technik ekonomista i technik organizacji reklamy zadania na rzeczywistych stanowiskach pracy, poznali materiały, wyposażenie, metody i sposoby pracy. Dzięki takiemu doświadczeniu już dzisiaj są bardziej mobilni zawodowo. Zdobycie dodatkowych certyfikatów otwiera im nowe możliwości na całym europejskim rynku pracy. Wielu z nich pragnie wrócić do krajów i miejsc odbywania praktyk, bo tęsknią za tamtą atmosferą życia dnia codziennego - podsumowuje koordynatorka projektu, Mirosława Ryś.

Zrealizowane praktyki odbyły się w ramach programu Erasmus. 

 

 

Wasze komentarze

piątek, 21.9.2018 14:03
2
piątek, 21.9.2018 10:13
6
czwartek, 20.9.2018 16:26
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
SKLEP OGRODNICZY
Muzeum Broni
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Auto Max
Pracuj z GoWork
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia