[FOTO] Ponad 90 tys. złotych trafi na leczenie malutkiej Hani. Za nami kolejna edycja charytatywnego turnieju piłki nożnej

poniedziałek, 10.1.2022 15:49 2172 0

[FOTO] Ponad 90 tys. złotych trafi na leczenie malutkiej Hani. Za nami kolejna edycja charytatywnego turnieju piłki nożnej

Licytacje, zakup cegiełek, emocje na boisku i przede wszystkim dobra zabawa. Coroczny turniej charytatywny organizowany przez Fundację Wspierania Sportu Łączy nas Football na stałe wpisał się do kalendarza najważniejszych wydarzeń sportowych odbywających się w Świdnicy. W sobotę, 8 stycznia udało się zebrać 94 tys. 761 złotych.

 

- Wielkie brawa dla gości z całej Polski, którzy w tym dniu byli z nami i walnie przyczynili się do tego finansowego wyniku. Wielkie brawa również dla Świdniczan, którzy jak zawsze nas nie zawiedli! To jest nasz wspólny sukces! Wielkie dzięki, tym, którzy licytowali za „grube pieniądze”, ale również tym wszystkim, którzy kupili chociaż jedną cegiełkę. Kochani, to naprawdę niesamowite uczucie kiedy odczuwasz satysfakcję, że komuś pomogłeś. Komuś, kto bardzo takiej pomocy potrzebuje i to nie tylko finansowej, ale i psychicznej. Adrian, zwracamy się teraz do Ciebie: - wiele razy w przeszłości udowadniałeś jako zawodowy piłkarz, że potrafisz być skromnym, zawsze gotowym do udzielania pomocy innym, chłopakiem. Kto jak kto, ale my coś o tym wiemy. Adi, dobro którego wcześniej inni doświadczyli z Twojej strony, w sobotę, w Świdnicy wróciło do Ciebie. I to jest piękne. Dla takich chwil warto żyć. Życzymy Ci wszystkiego dobrego, życzymy Ci zdrowia, które jest niezbędne w tym co teraz robisz. A Waszej córeczce Hani zdrówka, zdrówka, zdrówka, po tysiąckroć zdrówka - poinformował na portalu facebook, Wiesław Żurek, prezes Fundacji Wspierania Sportu Łączy nas Football.

Po rocznej przerwie, powrócił Charytatywny Turniej Piłki Nożnej, organizowany przez Fundację Wspierania Sportu "Łączy nas Football". Tym razem ludzie sportu i zaproszeni goście zagrali dla małej Hani, córki znanego piłkarza Adriana Błąda, obecnie zawodnika katowickiej GKS-y, wychowanka Zagłębia Lubin.

Nie zapomniano również o lokalnych stowarzyszeniach zajmujących się pomocą. Całość kwoty pozyskanej z obsługi cateringowej tej imprezy wpłynie na konto OREW PSONI koło w Świdnicy.

Emocjom piłkarskim towarzyszyła licytacja atrakcyjnych gadżetów. I tak: koszulka Piotra Zielińskiego została wylicytowana za 4.000 złotych, wycieczka do Europarlamentu, ufundowana przez Tomasza Frankowskiego - 4.000 złotych, obraz Wojciecha Górki - 3.600 złotych, koszulka Varattiego - 4.000 złotych, koszulka Adriana Błąda - 3.500 złotych, Roberta Lewandowskiego - 4.000 złotych, Filipa Starzyńskiego - 3500 złotych i wiele innych. Niebawem poinformujemy o zebranych kwotach.

Podczas uroczystego otwarcia turnieju, wręczono srebrną odznakę Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego. Nagroda trafiła do członków Fundacji Wspierania Sportu "Łączy nas Football", którzy od wielu lat są organizatorami turnieju:  Wiesława Żurka - prezesa zarządu, Karoliny Rafałko - sekretarza fundacji i Remigiusza Jezierskiego - przewodniczącego rady fundacji. 

Wyniki turnieju piłkarskiego:

1. miejsce - GKS Katowice

2. miejsce - Solsport

3. miejsce - Przyjaciele Fundacji

4. miejsce - Partnerskie Kluby Biznesu

5. miejsce - Zagłębie Lubin

6. miejsce - Przyjaciele Hani

Pieniądze z licytacji i ze sprzedaży cegiełek przeznaczone będą na leczenie i rehabilitację Hani Błąd.

foto: Mariusz Ordyniec

Kochani, to naprawdę niesamowite uczucie kiedy odczuwasz satysfakcję, że komuś pomogłeś. Komuś, kto bardzo takiej pomocy potrzebuje i to nie tylko finansowej, ale i psychicznej✌️
-„Adrian, zwracamy się teraz do Ciebie: - wiele razy w przeszłości udowadniałeś jako zawodowy piłkarz, że potrafisz być skromnym, zawsze gotowym do udzielania pomocy innym chłopakiem. Kto jak kto, ale my coś o tym wiemy. <img src="https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/t79/1/16/1f44a.png" alt="
Dodaj komentarz

Komentarze (0)