[FOTO] Piszą listy w obronie innych

poniedziałek, 5.12.2022 18:22 415 2

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świdnicy kolejny raz zachęcają do udziału w „Maratonie Pisania Listów”. W tym roku motywem przewodnim Maratonu jest prawo do pokojowych zgromadzeń. Demonstracje to niezwykle istotne narzędzie zmiany społecznej, tymczasem na całym świecie władze brutalnie tłumią i bezprawnie zakazują zgromadzeń.

 Maraton jest międzynarodową akcją organizowana przez Amnesty International co roku na początku grudnia. Polega na pisaniu listów w obronie niesłusznie uwięzionych osób w różnych krajach. Uczniowie SP8 wezmą w niej udział po raz drugi. Akcja ta zawsze przynosi pozytywne efekty i co roku kilka osób zostaje uwolnionych.

 Maraton Pisania Listów to największa na świecie akcja na rzecz praw człowieka. Co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka miliony ludzi na całym świecie jednoczy siły, żeby upomnieć się o konkretne osoby, których prawa są łamane i odmienić ich los. Piszemy listy do decydentów, którzy mają realny wpływ na los naszych bohaterów i bohaterek oraz wysyłamy wyrazy wsparcia dla nich samych i ich bliskich.  Maraton pisania listów odbywa się w dniach 28 listopada – 11 grudnia. Chcesz pomóc? Podpisz petycję - https://maraton.amnesty.org.pl/

 

foto - Doba.pl

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

poniedziałek, 05.12.2022 19:13
Jezuuuuu,jak to dziecko trzyma ten długopis...
boszzze poniedziałek, 05.12.2022 19:23
Tak, tak bo to jest najistotniejszy problem Maratonu Pisania Listów......