komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 19 kwietnia 2019

Adolfa, Tymona

[FOTO] Odwiedzili rodzinę w ramach Niebieskiej Karty, znaleźli sporo narkotyków

piątek, 7.9.2018 11:42 , komentarze: 0 , odsłony: 3081
kategorie artykułu:

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz handel nimi. W czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 660 porcji handlowych amfetaminy oraz marihuany. 

- Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Strzegomiu będąc na służbie w swoim rejonie działania udał się wraz z funkcjonariuszami  Zespołu Prewencji na zaplanowaną wcześniej wizytę do jednej z rodzin na terenie miasta. Podczas kontroli rodziny w ramach procedury niebieskiej karty przeprowadzał rozmowy z domownikami. Kiedy przyszła kolej na 29-latka, ten zaczął zachowywać się bardzo nerwowo, zaciskając jedną pięść. To wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Przy mężczyźnie policjanci ujawnili porcję marihuany. Po krótkim przeszukaniu, w jego pokoju, na biurku, w plastikowym pudełku znajdował się susz roślinny koloru zielonego. Na półce pod stolikiem  z kolei odnaleziono metalową puszkę po orzeszkach z zawartością proszku koloru białego.  Zabezpieczone znalezisko, przebadano testerem narkotykowym. Wynik wskazał jednoznacznie, że zabezpieczony zielony susz to marihuana, a zabezpieczony biały proszek to amfetamina. Mundurowi zabezpieczyli w sumie  620 porcji handlowych amfetaminy oraz ponad 40 porcji handlowych marihuany - mówi rzecznik KPP Świdnica, Magdalena Ząbek.

Policjanci zatrzymali 29-latka, trafił on do policyjnego aresztu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów, nie tylko posiadania środków odurzających, ale również ich sprzedaży, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Sąd rejonowy przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.  Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

Wasze komentarze


dzisiaj, 10 godz temu
40
czwartek, 18.4.2019 17:46
4
wtorek, 16.4.2019 00:00
czwartek, 18.4.2019 09:15
2
środa, 17.4.2019 13:23
środa, 17.4.2019 10:01
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica