[FOTO] Od wtorku 18 stycznia zmiana organizacji ruchu na ul. Sikorskiego

czwartek, 13.1.2022 18:40 3155 4

We wtorek, 18 stycznia wprowadzony zostanie kolejny etap organizacji ruchu drogowego związany z przebudową ulicy Sikorskiego. Ruch pojazdów na odcinku przebudowywanym tj. od skrzyżowania z ul. Strzegomską (wjazd do E. Leclerc) do ul. Langiewicza, odbywać się będzie jednym pasem, wyznaczonym po stronie szkoły. W związku z tym odcinek ul. Sikorskiego od Ronda Solidarności do ul. Langiewicza będzie drogą bez przejazdu.

Podczas tego etapu prac rozpoczną się główne roboty drogowe związane z budową nowej konstrukcji jezdni i pozostałych chodników po stronie obszaru centrum handlowego. W zależności od warunków pogodowych, planuje się, że prace te potrwają do końca marca tego roku.

Największe utrudnienia powstaną na skrzyżowaniu z ulicą Strzegomską, ponieważ wprowadzona zostanie tam tymczasowa segregacja ruchu, w wyniku której kierowcy będą musieli zmienić pas ruchu i pojechać wyznaczonym korytarzem. W związku z tym prosimy o szczególną ostrożność i uwagę. O terminach wprowadzania kolejnych etapów organizacji ruchu drogowego będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem.

Trasa objazdowa odcinka jednokierunkowego wyznaczona została po przebiegu drogi wojewódzkiej nr 382 („mała obwodnica”) i drogą krajową nr 35 w stronę centrum miasta.

Wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Obsługa przystanków przy ul. Pogodnej, w godzinach zmian pracowniczych, realizowana będzie przez linię nr 7, jako przedłużenie kursów z przejazdem przez osiedle Zawiszów. Linia 30 kończąca bieg przy ul. Sikorskiego dojeżdżać będzie do przystanku przy ul. Strzegomskiej (centrum „E. Leclerc”).

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji wykonana zostanie nowa konstrukcja jezdni, zatok autobusowych i chodników. Wybudowany będzie sięgacz do budynków mieszkalnych nr 42 A-E oraz parking naprzeciwko szkoły. Dobudowana będzie droga rowerowa. Równocześnie wykonane zostanie nowe oświetlenie drogowe, a także przebudowana kanalizacja deszczowa. Wraz z robotami drogowymi prowadzone będą prace instalacyjne realizowane przez ŚPWiK.Ulica Sikorskiego jest jedną z ważniejszych arterii Świdnicy. Natężenie ruchu jest tam bardzo duże. Dodatkowo na terenach przyległych powstają nowe osiedla mieszkaniowe, rozbudowuje się strefa przemysłowa przy ul. Pogodnej. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021 Świdnica otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 877 193 zł na remont ostatniego, mocno zdewastowanego fragmentu tej drogi.

Zadanie realizuje firma wyłoniona w przetargu, czyli Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Jego koszt to ponad 2 miliony 900 tysięcy złotych. Planowany termin zakończenia prac to połowa czerwca.

foto: Mariusz Ordyniec

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

piątek, 14.01.2022 16:37
Za 4 dni zamykają drogę ale zjeżdżając z ronda nie...
Olek sobota, 15.01.2022 12:32
Skoro informacja dotarła do Ciebie tak szybo to znaczy, że...
poniedziałek, 17.01.2022 14:43
Nie, nie zgadzam się.
Obserwacja sobota, 15.01.2022 06:46
Obstawiam nieźle show kiedy ruch puszczą małą obwodnicą i następnie...